Ancelotti ujawnił, jak Benzema zmienił się przez osiem lat

Karim Benzema
Karim Benzema fot. PressFocus

Karim Benzema w poniedziałek wieczorem zapisała się na stałe w historii piłki nożnej, stając się piątym Francuzem ze Złotą Piłką. Tymczasem na temat piłkarza głos zabrał trener Carlo Ancelotti, który między innymi podkreślił cechy przywódcze 34-latka.

  • Karim Benzema został Najlepszym Piłkarzem 2022 roku
  • Carlo Ancelotti skomentował sukces Francuza
  • Włoch opowiedział o tym, jak 34-latek zmienił się w ostatnich latach

Ancelotti pozytywnie o Benzemie

Karim Benzema ma umowę ważną z Realem Madryt do końca czerwca 2023 roku. Wszystko jednak wskazuje na to, że kontrakt zawodnika zostanie niebawem przedłużony. Tymczasem na temat piłkarza kilka słów wyraził szkoleniowiec Los Blancos.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i czujemy, że Złota Piłka należy w pewien sposób do nas wszystkich. Benzema podziękował kolegom z drużyny. To nagroda indywidualna, ale wygrał ją z pomocą zespołu, co pozwoliło mu pokazać swoje umiejętności – powiedział Carlo Ancelotti cytowany przez oficjalna stronę Realu Madryt.

Teraz Benzema bardziej czuje się liderem w tym zespole. Bierze na siebie większą odpowiedzialność niż osiem lat temu. Jego gra nie zmieniła się zbytnio pod względem technicznym – jakość była wtedy i pozostała taka sama. A to, co się zmieniło, to jego rola w zespole, jego postawa i zrozumienie, że jest liderem – dodał Włoch.

W środowy wieczór Królewscy zmierzą się z Elche w spotkaniu 10. kolejki La Liga. Mecz zacznie się o 21:00. Los Blancos powalczą o dziewiąte zwycięstwo w tej kampanii.

Czytaj więcej: “Ruediger jest uosobieniem wartości Realu Madryt”

Komentarze