Ancelotti zabrał głos przed hitem La Ligi

Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti Pressfocus

W sobotę 4 grudnia Real Madryt zagra na wyjeździe z Realem Sociedad. Carlo Ancelotti wypowiedział się o wyścigu o mistrzostwo Hiszpanii.

  • Przed Realem Madryt wymagający sprawdzian
  • Królewscy w sobotę zagrają na wyjeździe z Realem Soicedad, który otrzymał pochwały na konferencji od Carlo Ancelottiego
  • Włoski trener wypowiedział się także na temat sytuacji w swojej drużynie

Ancelotti zachowuje spokój

Real Madryt wygrał siedem meczów z rzędu we wszystkich rozgrywkach. W samej La Lidze Królewscy są niepokonaniu od dwóch miesięcy. Dzięki temu mają już siedem punktów przewagi nad Atletico (jedno spotkanie mniej) i Realem Sociedad. To właśnie Baskowie będą najbliższym rywalem ekipy ze stolicy Hiszpanii. Co o tym przeciwniku sądzi Carlo Ancelotti?

Sociedad gra świetnie w piłkę, ma dużo jakości, także w obronie, jest świetnie zorganizowany. Cieszymy się z tego egzaminu na fantastycznym stadionie. Postaramy się jak zawsze zagrać jak najlepiej i wygrać – przyznał opiekun Realu, który ocenił także wyścig o mistrzostwo Hiszpanii.

Dystans nie będzie nie odrobienia. Mamy przewagę, ale mamy też mecz więcej. Liga jest otwarta. Jeśli rozegramy dwa dobre mecze, możemy mieć przewagę, którą będziemy zarządzać w przyszłości. To jednak wyrównana liga, szczególnie oglądając inne mecze. Nasze spotkania też są bardzo wyrównane i liga będzie taka do końca – powiedział Carlo Ancelotti. Włoch ujawnił także informacje o sytuacji kadrowej w swoim zespole.

Oceniamy po każdym meczu kondycję zawodników. Nie ma na razie alarmu. Dawno nie mieliśmy praktycznie całej kadry do dyspozycji. Bale dzisiaj wrócił do treningów. Nie zostanie powołany, ale w następnym tygodniu może być gotowy. Ceballos już ćwiczy na boisku. Prawie cała kadra jest w dobrej kondycji fizycznej. Przy tym są ci grający więcej i musimy się na nich skupiać, ale na razie wszystko idzie dobrze. Na dzisiejszym treningu nie widziałem zmęczenia. Jednak dokonujemy zmian – wyjaśnił szkoleniowiec Realu Madryt.

Czytaj także: La Liga. Szczęśliwy triumf Realu Madryt w zaległym meczu

Komentarze