Ancelotti: wszyscy dobrze wiedzą, że to będzie trudny mecz

Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti Pressfocus

Przed rewanżem z Chelsea Londyn, Real Madryt znajduje się w dość komfortowej sytuacji. Królewscy w Londynie wygrali aż 3:1 i są już jedną nogą w półfinale rozgrywek. Nastroje w Madrycie tonuje Carlo Ancelotti, który zdaje sobie sprawę, że dwumecz nie jest jeszcze rozstrzygnięty.

  • Real Madryt wygrał w pierwszym meczu z Chelsea 3:1
  • Taka zaliczka pozwala ze względnym komfortem podchodzić do rewanżu
  • Carlo Ancelotti ma świadomość, że losy awansu nie są jeszcze rozstrzygnięte

Przed Chelsea piekielnie trudne zadanie

Bohaterem Realu w pierwszym meczu z Chelsea był nie kto inny, jak Karim Benzema. Francuz skompletował hattricka, a Królewscy pewnie wygrali 3:1. Po meczu fala krytyki spadła na defensywę The Blues, a zwłaszcza bramkarza Edouarda Mendy’ego, który popełnił fatalny błąd przy trzeciej bramce. 

Nastroje w Madrycie są bardzo optymistyczne, a kibice nie wyobrażają sobie, żeby Los Blancos mieli nie awansować do półfinału. Zapytany o to na konferencji prasowej Ancelotti stwierdził, że Chelsea w rewanżu na pewno zagra lepiej. 

– Wszyscy dobrze wiedzą, że to będzie trudny mecz. Wszyscy kibice i my to wiemy. Spotkanie będzie trudne, bo to ćwierćfinał Ligi Mistrzów. Niezależnie od pierwszego starcia wiemy, że trzeba walczyć, rywalizować i być w meczu przez 90 minut. Musimy spróbować rozegrać taki sam mecz, chociaż oczekujemy rywala, który pokaże się z najlepszej strony, by spróbować wygrać ten dwumecz – stwierdził trener Realu.

– My chcielibyśmy rozegrać ten sam mecz, ale musimy myśleć, że Chelsea zmieni ustawienie, bo tamto im nie wyszło. Musimy być gotowi na wszystko. Tak wszyscy dzisiaj myślimy: może będzie trzeba zagrać w inny sposób. Jesteśmy pewni, że Chelsea zagra lepiej – dodał Włoch.

– Chelsea przyjeżdża tu, by walczyć i spróbować awansować. Dobrze wiedzą, że sytuacja jest trudna, ale spróbują. To jest duch futbolu, a szczególnie duch wielkich ekip, które nigdy się nie poddają – zakończył.

Rewanżowy mecz zostanie rozegrany 12 kwietnia we wtorek. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 21:00.

Sprawdź: Problemy zdrowotne napastnika Realu Madryt

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze