Uznany włoski snajper trafi do Valencii?

Andrea Belotti
Andrea Belotti fot. PressFocus

Wraz z końcem czerwca Andrea Belotti rozstał się z Torino i po kilku tygodniach dalej negocjuje warunki kontraktu z potencjalnymi pracodawcami. Włoski snajper jest pod wrażeniem projektu Valencii i zakomunikował chęć kontynuowania kariery w hiszpańskim klubie.

  • Andrea Belotti po siedmiu latach rozstał się z Torino. W poprzednich okienkach transferowych miał wiele ofert z czołowych europejskich klubów
  • 28-latek pozostaje wolnym zawodnikiem i negocjuje z wieloma klubami. Najbliżej pozyskania go jest na ten moment Valencia
  • Napastnik chciałby dołączyć do hiszpańskiego klubu i jest nawet w stanie zredukować dotychczasowe zarobki

Belotti może wylądować w Hiszpanii

Andrea Belotti to jeden z najlepszych snajperów, którzy w ostatnich latach biegali po boiskach Serie A. W 270 ligowych występach strzelił w sumie 106 bramek i zaliczył 27 asyst. Na przestrzeni poprzednich sezonów interesowało się nim wiele czołowych europejskich ekip, które finalnie rezygnowały przez jego nieregularność.

Po siedmiu latach gry w Torino reprezentant Włoch zdecydował się na rozstanie i spróbowanie swoich sił w innym środowisku. Jego kontrakt wygasł wraz z końcem czerwca i obie strony podziękowały sobie za dotychczasową współpracę.

Belotti ma na stole ofertę z Toronto FC, jednak jego priorytetem jest kontynuowanie kariery w Valencii. 28-latek jest dla hiszpańskiego klubu pierwszym wyborem, jeśli tylko rozstanie się ze swoim dotychczasowym napastnikiem.

Dla Belottiego projekt “Nietoperzy” jest na tyle atrakcyjny, że zakomunikował władze klubu o możliwości obniżenia swoich dotychczasowych zarobków, byle tylko doszło do podpisania kontraktu. Byłby to dla niego pierwszy klub poza granicami Włoch. Zanim dołączył do Torino miał okazję występować w AlbinoLeffe oraz Palermo.

Zobacz również: Laporta o Messim: chcemy, aby zakończył karierę w Barcelonie

Komentarze