Ansu Fati przeszedł potajemnie drugą operację kolana?

Ansu Fati
Ansu Fati PressFocus

Szokujące wieści napływają z Hiszpanii. Według nich Ansu Fati przeszedł w tajemnicy przed mediami drugą operację kolana, a w wyniku komplikacji będzie musiał poddać się trzeciej.

Sytuacja związana z kontuzją Ansu Fatiego jest znacznie gorsza niż zakładano. Nastolatek przeszedł drugą operację kolana dwa tygodnie temu, ale według doniesień teraz potrzebuje trzeciej.

Jak donosi Goal.com, kolano skrzydłowego Barcelony źle zareagowało na niedawną, drugą operację.

Ansu Fati przeszedł pierwszą z nich 8 listopada. Miała wykluczyć go z gry na cztery miesiące, a niedawne doniesienia medialne sugerowały, że młody Hiszpan może wrócić nawet na rewanżowe spotkanie z Paris-Saint Germain. Powrót do zdrowia 18-latka przebiega jednak znacznie gorzej niż sądzono. Niedawno poczuł on świeże bóle w kolanie, a badania wykazały, że zbiera się w nim płyn. Jak donosi AS, jeżeli kolano nie zareaguje zadowalająco w ciągu najbliższych tygodni, konieczna będzie trzecia operacja.

Teraz nikt już nie podaje terminu ewentualnego powrotu Ansu Fatiego do zdrowia. W tak młodym wieku najważniejsze, by do końca wyleczył uraz i wrócił dopiero, gdy zniknie ryzyko odnowienia kontuzji.

Brak Ansu Fatiego przez długi czas był widoczny w wynikach Barcelony osiąganych bez niego. 18-latek w dziesięciu spotkaniach w tym sezonie zanotował pięć bramek i cztery asysty. Ronald Koeman podkreślał, że w kadrze brakuje kogoś o jego dynamice, zwłaszcza, gdy kontuzjowany był także Ousmane Dembele.

Komentarze