Ansu Fati czeka na decyzję lekarzy. Kluczowe dni dla 18-latka

Ansu Fati
Ansu Fati Pressfocus

Ansu Fati doznał kontuzji kolana już na samym początku poprzedniego sezonu. Po kilku świetnych występach 18-latek został zmuszony do rekonwalescencji, która nieoczekiwanie się wydłużyła. Rehabilitacje nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, więc zdecydowano się na zabieg, mający na celu zakończyć męki nastolatka.

  • Ansu Fati spotka się z medykami, którzy operowali jego kolano półtora miesiąca temu w Porto
  • Lekarze FC Barcelony z niecierpliwością czekają na wieści z Portugalii, ponieważ w lipcu ruszy okres przygotowawczy do kampanii 2021/22

Kluczowe dni dla Ansu Fatiego

Ansu Fati rozpoczął sezon 2020/21 od dwóch goli i asysty przeciwko Villarreal (4:0). Natomiast z każdym kolejnym meczem rósł w siłę i wydawało się, że do wiosny może wykręcić całkiem dobre statystyki. Na nieszczęście FC Barcelony, 18-latek doznał kontuzji kolana już w 9. kolejce La Liga. Początkowo sztab medyczny Dumy Katalonii, zadecydował że uraz zostanie wyleczony po kilku tygodniach rehabilitacji.

Niespodziewanie, pomimo zaleconych zabiegów, kolano Fatiego wciąż było opuchnięte, przez co piłkarz nie był w stanie trenować na pełnych obrotach. W styczniu 18-latek próbował nawet wrócić, jednak ból był zbyt mocno odczuwalny, więc Blaugrana zaczęła szukać dodatkowych rozwiązań.

W konsekwencji zadecydowano zoperować chore kolano Hiszpana w Portugalii. Cały zabieg został przeprowadzony pomyślnie w Porto i prawie po dwóch miesiącach Fati ponownie zjawi się u swoich lekarzy. Głównym celem wizyty będzie uzyskanie zgody od medyków na powrót do regularnej gry.

Wszystko będzie zależało od mobilności stawu kolanowego oraz granicy bólu, który odczuwa 18-latek. Dziennikarze Mundo Deportivo, twierdzą że wszystko idzie w dobrym kierunku, dzięki czemu Fati będzie mógł dołączyć do obozu przygotowawczego.

Ansu Fati – wielka nadzieja FC Barcelony

Ansu Fati jest uznawany przez Katalończyków, jako wielka nadzieja oraz duma FC Barcelony. Piłkarz zdążył pobić też kilka rekordów. Został najmłodszym debiutantem w Lidze Mistrzów, najmłodszym graczem, który strzelił gola dla Blaugrany, a także najmłodszym zawodnikiem, grającym dotychczas na murawie Camp Nou.

Fati ma ważną umowę z Dumą Katalonii do 2022 roku, a jego usługi wyceniane są aktualnie na 60 milinów euro.

Przeczytaj również: Laporta zabrał głos w sprawie Messiego

Komentarze