Ansu Fati dostał zielone światło na powrót do treningów

Ansu Fati
Ansu Fati Pressfocus

Rozwiały się wszystkie wątpliwości dotyczące stanu zdrowia Ansu Fatiego. Zawodnik FC Barcelony od jesieni borykał się z kontuzją kolana, która spowodowała kilkumiesięczną absencję od gry w piłkę. Po czterech operacjach problem został rozwiązany i teraz Hiszpan dostał zielone światło na udział w sezonie przygotowawczym.

  • Ansu Fati zakończył proces rehabilitacyjny po operacji kolana i niedługo wznowi treningi pod okiem Rolanda Koemana
  • Nastolatek najpierw będzie pracował indywidualnie – przerwa od futbolu była zbyt długa, aby piłkarz od razu mógł wejść na najwyższe obroty

Ansu Fati wraca do treningów w Barcelonie

Ansu Fati dostał zielone światło od portugalskich lekarzy na powrót do treningów. Tym samym, młoda gwiazda FC Barcelony zjawi się już 12 lipca w bazie treningowej, gdzie z resztą zespołu rozpocznie sezon przygotowawczy do nowej kampanii La Ligi.

Ofensywny pomocnik od jesieni przeszedł, aż cztery operacje chorego kolana. Dopiero w Porto chirurdzy rozwiązali problem 19-latka. Ubiegłej jesieni Fati rozgrywał znakomite zawody. Nieoczekiwanie w pewnym momencie 19-latek zaczął odczuwać mocny ból w prawym kolanie, a przy większym wysiłku pojawiał się też obrzęk. Po serii rehabilitacji zdecydowano się na pierwszy zabieg, jednak Hiszpan potrzebował kolejnych trzech, żeby definitywnie zapomnieć o natarczywym problemie.

Kilka dni temu piłkarz zjawił się w Porto, aby lekarze mogli zobaczyć, jak funkcjonuje teraz staw kolanowy. Według “Mundo Deportivo” Ansu Fati może wrócić do treningów, jednak przez przynajmniej trzy tygodnie popracuje nad odbudową mięśni i przez ten okres będzie trenował indywidualnie.

Czy Fati wystąpi już w pierwszym spotkaniu sezonu 2021/22?

Ansu Fati nie zostanie od razu rzucony na głęboką wodę. Klubowi lekarze wolą stopniowo zwiększać intensywność treningów, po to by zniwelować ryzyko odnowienia się kontuzji. W konsekwencji 19-latek nie będzie trenował przez pewien czas z resztą zespołu.

Według katalońskiego dziennika, Fati ma spore szanse na zaliczenie występu już w pierwszej rywalizacji sezonu 2021/22. Blaugrana rozpocznie ligowe zmagania 15 sierpnia przeciwko Real Sociedad.

Przepustką do regularnej gry okaże się dopiero okres przygotowawczy, w którym Ansu Fati spróbuje odbudować dawną formę, a przy okazji wróci do pełni sił po bolesnym urazie.

Przeczytaj również: Maleją szanse Barcelony na sprowadzenie Laporte’a

Komentarze