Antonio Adan opuści Atletico. Klub szuka następcy

fot. Nike

Atletico Madryt nie planuje wielkich zakupów przed startem nowego sezonu. Klub chce w każdym razie pozyskać nowego drugiego bramkarza, który zastąpiłby odchodzącego ze stolicy Hiszpanii Antonio Adana.

Czytaj dalej…

Jak donosi Marca praktycznie przesądzone jest to, że rezerwowy bramkarz Los Rojiblancos zmieni swojego pracodawcę. Nie jest bowiem zadowolony z faktu, że jest tylko zmiennikiem Jana Oblaka i nie ma wielu okazji, by pojawić się na placu gry.

Adan trafi do Portugalii

Wszystko wskazuje na to, że nowym miejscem pracy Adana będzie Portugalia, a dokładnie tamtejszy Sporting CP. Bramkarz ma podpisać w ciągu najbliższych parunastu dni kontrakt z tym klubem.

Kto zastąpi Adana? Atletico nadal rozgląda się po rynku transferowym. Jednym z piłkarzy jest Roberto Jimenez z West Hamu United. Na liście madryckiego klubu znajduje się po za tym Jose Sa z Olympiakosu Pireus.

Innym możliwym nabytkiem mógłby być Argentyńczyk Axel Werner. Bramkarz ten grał ostatnio na wypożyczeniu w Atletico San Luis.

Etatowy rezerwowy

Antonio Adan ma obecnie 33 lata i rozpoczynał swoją karierę w szkółce Realu Madryt. Następnie występował w rezerwach tego klubu w zespołach B i C. Do pierwszej ekipy Królewskich trafił w 2010 roku, ale rozegrał tam tylko siedem spotkań. Grał później w Realu Betis, gdzie rozegrał łącznie 160 meczów w latach 2014-2018. To właśnie stamtąd sprowadziło go Atletico Madryt. Nigdy nie został jednak pierwszym bramkarzem.

Komentarze