Apelacja Barcelony odrzucona. Koemana zabraknie w meczu sezonu

Ronald Koeman
Ronald Koeman PressFocus

Komisja Odwoławcza RFEF (Królewskiego Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej) odrzuciła apelację Ronalda Koemana i Barcelony. Ostatnią nadzieją Holendra jest zwrócenie się do Sądu Arbitrażowego z nadzieją na akceptację apelacji.

Barcelona – Atletico. Gospodarzom zabraknie trenera?

Ronald Koeman obejrzał czerwoną kartkę w czwartkowym spotkaniu Barcelony z Granadą (1:2). Według głównego arbitra, Holender został wyrzucony, ponieważ skierował do sędziego technicznego słowa: “co za postać”. Co zrozumiałe, klub ze stolicy Katalonii uznał to za niewystarczający powód do wykluczenia swojego szkoleniowca z dwóch najbliższych spotkań. Końcówkę meczu z Andaluzyjczykami trener obejrzał już z perspektywy trybun. Podobnie rzecz miała się w ostatnim pojedynku Barcelony z Valencią (3:2). Duma Katalonii miała jednak nadzieję na pozytywne rozpatrzenie apelacji przed nadchodzącym starciem wagi ciężkiej z Atletico Madryt. Komisja Odwoławcza Królewskiego Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej podtrzymała jednak zdanie arbitra.

Blaugrana ma jeszcze jedną, ostatnią deskę ratunku. Klub spróbuje odwołać się do Sądu Arbitrażowego, jednak lokalni dziennikarze nie spodziewają się jednak szczęśliwego – dla Barcelony – zakończenia sprawy.

Wiele zatem wskazuje na to, że w sobotnim spotkaniu Dumę Katalonii poprowadzi z ławki asystent Koemana, Alfred Schreuder. Jeżeli Barcelona pokona u siebie Atletico Madryt, przeskoczy rywala w tabeli. Może to być decydujący mecz w walce o mistrzostwo Hiszpanii.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. grudnia 2021 14:19.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “Apelacja Barcelony odrzucona. Koemana zabraknie w meczu sezonu