Koniec sagi ze stoperem Barcelony

Pique i Araujo
Pique i Araujo PressFocus

Wtorkowe spotkanie agenta Ronalda Araujo z Mateu Alemanym zakończyło się niezwykle pozytywnie. Wszystko wskazuje na to, że Urugwajczyk przedłuży kontrakt z Barceloną. Świadczą o tym wypowiedzi obu wymienionych panów, a sam Fabrizio Romano przypieczętował sytuację słynnym “here we go”. Niebawem powinniśmy otrzymać oficjalne potwierdzenie nowej umowy dla środkowego obrońcy.

  • Ronald Araujo wyrósł na lidera Barcelony, a jego kontrakt wygasa w 2023 roku
  • Dojście do porozumienia ze stoperem stało się dla klubu priorytetem, a sam gracz otrzymał intratne oferty od czołowych klubów Premier League
  • Przedłużające się negocjacje dobiegają końca. Stoper pozostanie na Camp Nou do 2026 roku, a niebawem powinniśmy otrzymać oficjalne potwierdzenie tej informacji

Araujo z nowym kontraktem, Barcelona odetchnęła z ulgą

Fani FC Barcelony mogą odetchnąć z ulgą. W ostatnich tygodniach świetne nastroje związane z formą drużyny psuły doniesienia dotyczące negocjacji z kluczowymi zawodnikami. Klub rozmawia z Ronaldem Araujo, Gavim i Ousmane’em Dembele. Już teraz kibice Blaugrany mogą być pewni, że przynajmniej jeden z nich pozostanie na Camp Nou na długo.

W niedzielę, po zwycięstwie nad Sevillą, Araujo powiedział wprost, że liczy na podpisanie nowej umowy. Mateu Alemany powtarzał zaś, że również do tego dążą, ale zarówno Urugwajczyk, jak i Gavi, muszą zmieścić się w limicie finansowym. Już w poniedziałek doszło do spotkania dyrektora sportowego z agentem środkowego obrońcy. Przebiegło ono wspaniale. Po nim wypowiedziały się obie strony, a przesłanie było jednoznaczne. Negocjacje są o krok od zakończenia. Fabrizio Romano doprecyzował, że do ustalenia pozostaje długość kontraktu, choć zdaje się, że nowa umowa będzie obowiązywać do 2026 roku. 23-latek otrzyma znaczną podwyżkę. Obecnie zarabia około milion euro netto rocznie, teraz ma otrzymać cztery razy tyle. Jednocześnie Blaugrana prowadzi rozmowy z Ousmane’em Dembele, przeżywającym renesans formy. Niebawem ma też dojść do kluczowego spotkania z agentem Gaviego.

Araujo wyrósł w tym sezonie na jednego z najlepszych środkowych obrońców na świecie. W 34 meczach we wszystkich rozgrywkach strzelił cztery bramki.

Komentarze