Araujo podjął decyzję w sprawie przyszłości

Ronald Araujo
Ronald Araujo fot. PressFocus

Ronald Araujo według informacji dziennikarza Nicolo Schiry przedłużył kontrakt z FC Barceloną. Nowa umowa zawodnika z Katalończykami ma obowiązywać do 2026 roku. Dotychczasowe porozumienie zawodnika obowiązuje do 2023 roku.

  • Ronald Araujo to w tej kampanii kluczowa postać defensywy Barcelony
  • 23-latek zaliczył w tym sezonie 24 występy w La Liga
  • Nicolo Schira poinformował, że zawodnik parafował nowy kontrakt z Katalończykami

Araujo na dłużej w Barcelonie

Ronaldo Araujo trafił do zespołu z Camp Nou w 2018 roku. Tymczasem w pierwszym zespole Barcelony piłkarz zadebiutował w 2019 roku. W trakcie trwającej kampanii zawodnik rozegrał łącznie 37 meczów, w których strzelił cztery gole. Rynkowa wartość Urugwajczyka wynosi 40 milionów euro.

Najnowsze informacje dziennikarza Nicolo Schiry sugerują, że Araujo podpisał nowy kontrakt z Barcą, który będzie obowiązywał do 2026 roku. W umowie zawodnika miała zostać również zawarta klauzula odstępnego w wysokości miliarda euro.

Wcześniej w mediach długo pojawiały się informacje, że 23-latek nie potrafił znaleźć nici porozumienia ze sternikami Katalończyków. Araujo był jednocześnie wymieniany jako cel dla takich klubów jak: Arsenal, Man Utd, czy Chelsea.

Barca po rozegraniu 31 ligowych spotkań legitymuje się bilansem 60 oczek na koncie. Przed Katalończykami w najbliższym czasie spotkania z takimi drużynami jak Real Sociedad, Rayo Vallecano, Mallorca, Betis, Celta, Getafe i Villarreal.

Czytaj więcej: Bayern monitoruje sytuację gwiazdy FC Barcelony

Komentarze