Jasna deklaracja Araujo w sprawie przyszłości

Ronald Araujo
Ronald Araujo PressFocus

Ronald Araujo nadal nie przedłużył umowy z Barceloną. Urugwajczyk po spotkaniu z Sevillą (1:0) zapewnił jednak, że chce pozostać w stolicy Katalonii.

  • Kontrakt Ronalda Araujo z Barceloną obowiązuje jedynie do 2023 roku. Klub pracuje nad jego przedłużeniem
  • Według licznych doniesień, różnica między oczekiwaniami gracza, a propozycją klubu, była znaczna. Stoperem interesują się kluby Premier League
  • 23-latek zapewnił jednak, że chce kontynuować swoją karierę na Camp Nou

Araujo przekonuje o lojalności wobec Barcelony

Przyszłość Ronalda Araujo pozostaje nieznana. Jego kontrakt z Barceloną obowiązuje jedynie do czerwca 2023 roku. Klub prowadzi już rozmowy z graczem w sprawie przedłużenia współpracy. Urugwajczyk obecnie zarabia niewiele ponad dwa miliony rocznie. Biorąc pod uwagę jego wkład w grę zespołu, 23-latek ma pełne prawo czuć się niedocenionym.

Według licznych doniesień, otoczenie gracza nie było zadowolone z pierwszej propozycji ze strony Dumy Katalonii. Araujo ma liczne oferty z Premier League, a angielskie kluby są w stanie zagwarantować mu znacznie większe zarobki. Joan Laporta i Mateu Alemany zapewniają, że dążą do przedłużenia współpracy. Zaznaczają jednak, że gracze muszą zrozumieć, iż klub ma potężne problemy finansowe. To kłóci się jednak z medialnymi doniesieniami. Według nich Blaugrana zaproponowała Andreasowi Christensenowi czy Franckowi Kessiemu znacznie wyższą pensję niż tę, którą oferuje stoperowi.

Wydaje się jednak, że sytuacja nie jest aż tak poważna. Obrońca wypowiedział się na temat nowej umowy po świetnym w swoim wykonaniu meczu z Sevillą (1:0).

Jestem bardzo szczęśliwy, że tu jestem. Podoba mi się wsparcie kibiców. Pracujemy nad nowym kontraktem. W tym tygodniu będziemy mieli spotkanie. Mam nadzieję, że szybko sprawa się wyjaśni, bym mógł pozostać tu przez wiele lat. Chcę tu zostać i jestem optymistą w tej sprawie – oświadczył Araujo.

Według Gerarda Romero, już we wtorek agenci zawodnika spotkają się z reprezentantami klubu. Nie zapadną w jego trakcie ostateczne decyzje, ale mają stanowić ważny krok w negocjacjach.

Araujo jest jedną z fundamentalnych postaci w drużynie Xaviego Hernandeza. Rozegrał w tym sezonie już 34 mecze. Strzelił w nich cztery bramki.

Komentarze