Argentyńczyk desperacko pragnie powrotu do Sevilli

Lucas Ocampos
Lucas Ocampos Pressfocus

Nie tak przygodę z Ajaksem Amsterdam wyobrażał sobie Lucas Ocampos. Argentyńczyk od 12 października nie rozegrał ani jednego meczu dla drużyny z Amsterdamu i chciałby jak najszybciej skrócić swoje wypożyczenie i wrócić do Sevilli. Takie informacje przekazali dziennikarze Marki.

  • Lucas Ocampos zosyał latem wypożyczony z Sevilli do Ajaksu Amsterdam
  • Argentyńczyk niemal nie gra, a ostatnie minuty na murawie spędził w październiku
  • 28-latek chciałby skrócić wypożyczenie i wrócić do Sevilli

Ocampos żałuje wypożyczenia do Ajaksu

Sevilla latem zdecydowała się wypożyczyć Lucasa Ocamposa do Ajaksu Amsterdam. Argentyńczyk miał odzyskać w Eredivisie formę i wrócić do klubu z nową energią do rywalizacji. Już pierwsze tygodnie pokazały jednak, że nie będzie mu łatwo walczyć o miejsce w składzie w ekipie mistrza Holandii.

Za wypożyczenie 28-latka Ajax zapłacił 4 miliony euro, a w kontrakcie zawodnika wpisano klauzulę umożliwiającą wykupienie go za 16 milinów euro. Niemal pewne jest, że Synowie Bogów nie skorzystają z tej możliwości. Co więcej, dziennikarze Marki przekazali, że Ocampos chciałby zakończyć przedwcześnie wypożyczenie i wrócić do Sevilli. 

28-latek mógłby przydać się klubowi walczącemu obecnie o utrzymanie w La Liga. Skrócenie wypożyczenia wiązałoby się jednak z oddaniem Ajaksowi 4 milionów euro, na co będący w bardzo trudnej sytuacji finansowej klub nie może sobie obecnie pozwolić. Ponadto klub z Andaluzji miałby problem ze znalezieniem miejsca w kadrze dla Argentyńczyka.

Kontrakt Ocamposa z Sevillą ważny jest jeszcze do końca czerwca 2024 roku. Jeśli Argentyńczyk nie znajdzie sposobu na wkupienie się w łaski sztabu szkoleniowego Ajaksu, Sevilla postara się go sprzedać przy najbliższej możliwej okazji, by móc nieco podreperować swój budżet.

Czytaj też: Sevilla się zbroi. Obrońca na ratunek

Komentarze