Prawy obrońca wróci do Barcelony?

Arnau Martinez
Arnau Martinez PressFocus

Prawa strona defensywy to pozycja, którą niemal na pewno wzmocnią włodarze Barcelony. Co ciekawe, do klubu ze stolicy Katalonii może wrócić Arnau Martinez, który jest wychowankiem La Masii.

  • Prawa obrona wymaga wzmocnienia na Camp Nou
  • Hectorowi Bellerinowi i Sergiemu Roberto brakuje jakości
  • Lekarstwem na te problemy może być Arnau Martinez

Wychowanek wróci na Camp Nou?

Zgodnie z najnowszym rapoartem “ARA”, Arnau Martinez jest nowym kandydatem do wzmocnienia prawej strony defensywy w Barcelonie. 19-letni boczny obrońca to wychowanek La Masii, który słynną akademię “Dumy Katalonii” opuścił w 2016 roku na rzecz CE L’Hospitalet. Od 2018 roku młodzieniec przywdziewa barwy Girony.

Młodzieżowy reprezentant Hiszpanii nieźle wygląda w barwach drużyny popularnych “Blanc-i-vermells”, stąd zainteresowanie jego usługami ze strony Barcelony. W ostatnich miesiącach z “Blaugraną” łączyło się także takich zawodników jak m.in. Diogo Dalot czy Benjamin Pavard.

Zobacz również:

FC Barcelona nie jest zadowolona z Hectora Bellerina i prawdopodobnie rozstanie się z nim po zaledwie jednym sezonie. Sergi Roberto też nie zapewnia odpowiedniego poziomu, a Jules Kounde, który co prawda może zagrać na pozycji prawego defensora, woli jednak występować w środku obrony jako stoper.

Arnau Martinez w 9 meczach trwających rozgrywek strzelił 2 bramki. Jego wartość rynkowa jest wyceniana przez “Transfermarkt” na 6 milionów euro.

Czytaj więcej: Laporta skomentował zakończenie kariery przez Pique

Komentarze