Arthur coraz bliżej powrotu do Hiszpanii

Arthur
Arthur PressFocus

Valencia próbuje wypożyczyć Arthura Melo z Juventusu. Sam Brazylijczyk jest otwarty na tę operację, ale wszystko zależy od pensji gracza i tego, jaką jej część chce wziąć na siebie Stara Dama.

  • Arthur w 2020 roku trafił do Juventusu w ramach wymiany z Barceloną
  • We Włoszech pomocnik nie podbił jednak serc trenerów i kibiców
  • 25-latkiem interesuje się Valencia. Jeżeli Stara Dama weźmie na siebie część pensji gracza, transakcja będzie możliwa do zrealizowania

Arthur otwarty na powrót do La Ligi

Arthur Melo może tego lata powrócić do hiszpańskiej ekstraklasy. Przypomnijmy, że latem FC Barcelona zapłaciła za pomocnika 31 milionów euro brazylijskiemu Gremio. Gracz wzbudzał wielkie nadzieje, ale jak dotąd nigdy do nich nie dorósł. Po dwóch sezonach zmienił otoczenie. W ramach wymiany trafił do Juventusu, a w przeciwną stronę wyruszył Miralem Pjanić. Choć chodziło o załatwienie kwestii finansowego fair play, oficjalnie wyceniano wówczas Brazylijczyka na 76 milionów euro.

W Turynie również nie zachwycił. Liczne kontuzje i doniesienia o słabym przygotowaniu fizycznym nie pomogły 25-latkowi. Rzadko pokazywał przebłyski świetnej wizji, jaką obserwowano jeszcze w Kraju Kawy i – rzadziej – na Camp Nou. Przed zawodnikiem otworzyła się jednak możliwość powrotu do La Ligi.

Valencia poszukuje pomocnika o tej charakterystyce, a zwłaszcza, jeśli Estadio Mestalla opuści Carlos Soler. Sam Arthur pozostaje otwarty na wypożyczenie do hiszpańskiego klubu. Stara Dama również chciałaby pożegnać się z 25-latkiem. Problemem pozostaje pensja gracza. Nietoperze nie są w stanie opłacić znacznej jej części, dlatego wiele zależy od postawy turyńczyków. Jeżeli przejmą na siebie odpowiedni procent wynagrodzenia, ich gracz wyruszy na wypożyczenie.

Arthur w minionym sezonie rozegrał 31 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zanotował jedną asystę w Pucharze Włoch.

Zobacz również: Oficjalnie: Barca zaczęła operację sprzedaż.

Komentarze