Asensio zawalczy o nowy kontrakt w Realu Madryt

Marco Asensio
Marco Asensio Pressfocus

Marco Asensio związany jest z Realem Madryt do końca sezonu 2022/23. Hiszpan był ostatnio łączony z przenosinami do Włoch czy Anglii. Według Farbizio Romano, skrzydłowy nie planuje ucieczki z kraju i spróbuje zawalczyć o nową umowę w ekipie Królewskich.

  • Marco Asensio rozważa pozostanie w Realu Madryt
  • Hiszpan nie jest pierwszoplanową postacią w tym sezonie
  • Atakujący zamierza jednak zawalczyć o wyjściowy skład i nową umowę

Asensio nie chce odchodzić z Realu Madryt

Od niedawna wszystkie interesy Marco Asensio reprezentuje Jorge Mendes. Agent m.in. Cristiano Ronaldo ma talent do negocjacji i nie raz pomagał swoim podopiecznym w trudnych momentach. Dziś w podobnej sytuacji znajduje się 26-latek z Majorki.

W zimowym okienku roiło się od plotek łączących Hiszpana z przenosinami do AC Milan. Rossoneri wciąż wykazują zainteresowanie skrzydłowym Królewskich, jednak ten nie ma zamiaru opuszczać stołecznego klubu.

– “Nowy agent Marco Asensio, Jorge Mendes, będzie rozmawiał z Realem Madryt o kontrakcie w najbliższych dniach. Asensio chce zostać, ale to zależy od propozycji finansowej” – przekazał Romano.

– “Zwróciło się do niego już wiele klubów – obecna umowa wygasa w czerwcu 2023 roku” – zaznaczył Włoch.

Oprócz mediolańczyków po Asnesnio zgłosiło się też kilka ekip Premier League. Jeżeli Mendes nie załatwi dobrej oferty, atakujący poszuka szczęścia, gdzie indziej.

Co więcej, pod wodzą Ancelottiego trudno będzie mu się przebić do pierwszego składu. Szczególnie, że latem do Madrytu przyleci przecież Kylian Mbappe, który stworzy tercet z Beznemą i Viniciusem. Aktualnie Asensio częściej delegowany jest do mniej prestiżowych meczów, dzięki czemu łącznie uzbierał prawie 2 tys. minut, w których zdobył 11 goli i asystę.

Czytaj więcej: Szalony mecz w Manchesterze, zadecyduje Santiago Bernabeu!

Komentarze