Aspas wybuchł po meczu z Realem. “Sędzia chciał hat-tricka Benzemy”

Iago Aspas
Iago Aspas PressFocus

Celta Vigo przegrała z Realem Madryt (1:2) w meczu, w którym sędzia podyktował trzy rzuty karne dla Królewskich. Iago Aspas po spotkaniu wybuchł i zarzucił arbitrowi stronniczość.

  • Celta Vigo przegrała z Realem Madryt (1:2). Obie bramki zdobył z rzutów karnych Karim Benzema
  • Arbiter podyktował aż trzy jedenastki, ale raz francuski napastnik przegrał pojedynek z Matiasem Dituro
  • Po meczu wybuchł kapitan Celty Vigo, Iago Aspas. Napastnik zarzucił arbitrowi stronniczość. Stwierdził, że ten chciał, aby Benzema ustrzelił hat-trick

Aspas: sędzia chciał hat-tricka Benzemy

Celta Vigo przegrała w sobotę z Realem Madryt (1:2). Był to mecz wyjątkowy, arbiter Fuertes podyktował w nim aż trzy rzuty karne – wszystkie dla Królewskich. Karim Benzema wykorzystał dwa z nich, a raz przegrał pojedynek z Matiasem Dituro. W dodatku tuż przed przerwą sędzia anulował trafienie Thiago Carvalho z powodu pozycji spalonej w wykonaniu Iago Aspasa. Po meczu legenda Celty Vigo nie przebierała w słowach.

Pierwsze dwa rzuty karne podyktowane były prawidłowo. Według mnie, trzeciego faulu jednak nie było. Mendy wpadł w nasze pole karne i się przewrócił, a sędzia uznał, że to nasza wina. Brakowało jeszcze tylko jednego gwizdka, żeby Karim Benzema mógł skompletować hat-tricka. Wydaje się, że właśnie tego chciał i do tego dążył arbiter – powiedział Hiszpan. Następnie stwierdził, że bramka Carvalho powinna zostać uznana, bo Aspas nie przeszkadzał rywalom przy interwencji.

Ten niełatwy triumf dodał Realowi Madryt pewności siebie po wielkim ciosie, jakim była porażka w El Clasico. Teraz Królewscy mogą już skupić się na kolejnym wyzwaniu – starciu z Chelsea.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze