Athletic Bilbao – Espanyol: Baskowie nie zwalniają tempa

Inigo Martinez
Inigo Martinez fot. PressFocus

Athletic Bilbao pokonał Espanyol (2:1) w spotkaniu 23. kolejki La Liga. Dzięki tej wygranej Baskowie ómocnili się na ósmym miejscu w ligowej tabeli.

• Athletic Bilbao zaliczyło w poniedziałkowy wieczór ósme zwycięstwo w sezonie
  • Drużyna z San Mames legitymuje się aktualnie dorobkiem 34 punktów na koncie
  • Baskowie do lidera Realu Madryt tracą 19 punktów

Athletic Bilbao – Espanyol: trzy punkty zostały na San Mames

Athletic Bilbao przystępowało do potyczki z Katalończykami, będąc na wali wznoszącej. Baskowie mieli z sobą trzy kolejne wygrane mecze. Espanyol to z kolei zespół, który od czterech spotkań nie potrafi przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu ekip była bardzo przyzwoita. Przede wszystkim była bogata w trzy gole. Pierwsza bramka padła już w trzeciej minucie, gdy gości na prowadzenie wyprowadził Tonny Vilhena. To były jednak dobre, złego początki.

Odpowiedź Athletic Bilbao miała miejsce bardzo szybko, bo już w piątej minucie. Ohian Sancet wyróżnił mocnym uderzeniem z bliskiej odległości, nie dając szans na udaną obronę bramkarzowi rywali. Tymczasem w 16. minucie gola na 2:1 dla gospodarzy strzelił Inigo Martinez, oddając strzał głową.

O ile w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji trafień nie brakowało, to po zmianie stron obie ekipy nie potrafiły znaleźć recepty na pokonanie bramkarza rywali. Jednocześnie do końca zawodów wynik już się nie zmienił, więc trzy oczka zainkasowali gospodarze.