Athletic lepszy od Levante

Drugi niedzielny mecz w ramach 13. kolejki La Liga, w którym Athletic Bilbao mierzył się z UD Levante, zakończył się Wiktorią teamu z Kraju Basków. Do przerwy w lepszych nastrojach mogli być goście, ale po zmianie stron team Gaizki Garitano odwrócił losy rywalizacji o 180 stopni.

W różnych nastrojach do swojej potyczki podchodziły obie drużyny. Athletic przed tygodniem zremisowało z Villarreal CF, z kolei Levante odniosło sensacyjne zwycięstwo nad FC Barceloną.

Pierwsza groźna akcja meczu miała miejsce w ósmej minucie, gdy Iker Muniain starał się pokonać golkipera rywali, ale ten nie dał się zaskoczyć. Tymczasem w 16. minucie swoich sił spróbował Unai Lopez, oddając mocne uderzenie z rzutu wolnego, ale i tym razem Aitor Fernández stał na posterunku.

Wynik spotkania został z kolei otwarty w doliczonym czasie pierwszej połowy, gdy Sergio Postigo zdobył bramkę na 1:0 dla gości, wykorzystując podanie od Jorge Miramona. Tymczasem po zmianie stron do wyrównania doprowadził Hiszpan Muniain.

Gdy wszystko wskazywało na to, że bój na San Mames zakończy się remisem, to w doliczonym czasie spotkania gola dla Athletico strzelił Ander Capa, więc trzy punkty zainkasowali gospodarze. Z kolei Levante zaliczyło szóstą porażkę w trakcie trwającej kampanii.

Athletic Bilbao – UD Levante 2:1 (0:1)

0:1 Postigo 45+1′
1:1 Muniain 57′
2:1 Capa 90+1′