Athletic pokonało Levante

Niezwykły przebieg miał pierwszy dzisiejszy mecz, w którym Athletic Bilbao mierzyło się na swoim stadionie z Levante UD w ramach 30. kolejki La Liga. Ostatecznie team z Kraju Basków pokonał drużynę z Walencji 3:2.

Przedstawiciele obu ekip przystępowali do swojego starcia w różnych nastrojach. Gospodarze podchodzili do swojego boju po zwycięstwie nad Gironą FC, a Levante ostatnio zremisowało z Eibar.

Pierwszy gol w spotkaniu padł już w piątej minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Yuri Berchiche. Na tym jednak Athletic nie poprzestało, a następstwem tego był drugi gol dla teamu z Kraju Basków. Trzeba jednak zaznaczyć, że ekipie Gaizki Garitano pomogło szczęście, bo w 27. minucie futbolówkę do własnej bramki skierował Aitor Fernandez.

W drugiej części gry team z Walencji zdołał odrobić straty z pierwszej odsłony za sprawą trafień Rogera Martiego i Ericka Cabaco. Ostatnie słowo należało jednak do Ikera Muniaina, który wykorzystał rzut karny, dzięki czemu gospodarze wygrali dziesiąty mecz w sezonie.

Athletic Bilbao – Levante UD 3:2 (2:0)

1:0 Berchiche 5′
2:0 Fernandez 27′ (sam.)