Athletic wysoko wygrywa w Valladolid

W jednym z niedzielnych spotkań La Liga, Athletic Bilbao wysoko 4:1 pokonał na wyjeździe Real Valladolid.

Baskowie na prowadzenie wyszli już w czwartej minucie meczu, gdy świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Unai Lopez. W 24. minucie Athletic zdobył drugiego gola. Po dośrodkowaniu Inigo Cordoby z lewego skrzydła, celnie głową uderzył Raul Garcia. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W 77. minucie gospodarze odzyskali nadzieję na zdobycie punktów, zdobywając kontaktowego gola. Bramkarza gości ładnym strzałem z zza pola karnego pokonał Sandro Ramirez

W końcówce meczu Athletic Bilbao potwierdził jednak swoją wyższość nad rywalami zdobywając dwa gole. Najpierw fatalny błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Inaki Williams, a w doliczonym czasie gry wynik meczu na 4:1 strzałem z szesnastu metrów ustalił Cordoba.

Real Valladolid – Athletic Bilbao 1:4 (0:2)

0:1 Unai Lopez 4′
0:2 Raul Garcia 24′
1:2 Sandro Ramirez 76′
1:3 Inaki Williams 87′
1:4 Inigo Cordoba 90′