Athletic z trzema punktami

W piątkowy wieczór piłkarze Athletic Bilbao pokonali w delegacji 2:1 Gironę FC w ramach 29. kolejki La Liga. Chociaż po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji w lepszych nastrojach mogli być fani gospodarzy, to po zmianie stron ekipa z Kraju Basków zdołała odwrócić losy spotkania o 180 stopni, wygrywając swój trzeci mecz na wyjeździe w sezonie.

Zaledwie trzy punkty dzieliły obie ekipy przed pierwszym gwizdkiem sędziego, co pozwalało przypuszczać, że kibice zgromadzeni na Estadi Municipal de Montilivi będą świadkami wyrównanego spotkania.

Po pierwszych trzech kwadransach rywalizacji kibice drużyny z Katalonii mogli być zadowoleni, bo ich pupile prowadzili 1:0 dzięki trafieniu Christiana Stuaniego, który popisał się celnym strzałem głową. Do przerwy miał miejsce rezultat 1:0 dla Girony.

W drugiej części rywalizacji goście z Kraju Basków wzięli się jednak solidniej do pracy, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Najpierw do wyrównania w 53. minucie doprowadził Inaki Williams. Tymczasem w 59. minucie gola dla Athletic strzelił Raul Garcia.

Do końca meczu wynik już się nie zmienił i team z Bilbao zaliczył swoje dziewiąte zwycięstwo w kampanii.

Girona FC – Athletic Bilbao 1:2 (1:0)

1:0 Stuani 37′
1:1 Williams 53′
1:2 Raul Garcia 59′