Atletico bliżej wicemistrzostwa

Saul Niguez
Saul Niguez fot. Grzegorz Wajda

W meczu 35. kolejki La Liga, Atletico Madryt pokonało na własnym stadionie Real Valladolid 1:0 (0:0). Jedyna bramka, jaką obejrzeli kibice zgromadzeni na Wanda Metropolitano, padła za sprawą samobójczego trafienia Joaquina Fernandeza.

Po zwycięstwie nad Valencią w ostatniej kolejce, Diego Simeone dokonał dwóch zmian w podstawowej jedenastce jego drużyny. Na ławce usiedli Juanfran i Rodrigo, a ich miejsce zajęli Arias i Thomas. Natomiast w składzie gości doszło do tylko jednej korekty – Fernandez zastąpił Kiko.

W dziewiątej minucie spotkania, groźną okazję stworzyli sobie goście – Guardiola otrzymał podanie na skraju pola karnego i oddał strzał na bramkę w kierunku lewego słupka, lecz dobrym refleksem popisał się Oblak. Pięć minut później dobrą szansę miał za to Griezmann – napastnik gospodarzy miał sporo miejsca w polu karnym Realu, ale oddał bardzo słaby strzał.

Francuz pięć minut później spróbował swojego szczęścia uderzając bezpośrednio z rzutu wolnego – zaskakujący strzał w lewy, górny róg bramki, jednak Masip popisał się świetną obroną i sparował futbolówkę na rzut rożny. Po pierwszych 45 minutach obie drużyny miały łącznie na swoim koncie tylko trzy celne strzały, ale ogólnie lepiej prezentowało się Atletico.

Nieco ponad kwadrans po rozpoczęciu drugiej części meczu, gola powinien zdobyć Griezmann – Correa dograł piłkę w pole karne do Diego Godina, który  prostopadłym podaniem uruchomił najlepszego strzelca Los Colchoneros mającego przed sobą tylko bramkarza przyjezdnych. Gdy mistrz Świata z 2018 roku miał już oddawać strzał, w ostatniej chwili przeszkodził mu obrońca Pucela.

W 66. minucie, padł jak się później okazało jedyny w tym meczu gol – Joaquin Fernandez, gracz Realu Valladolid, trafił jednak do swojej bramki. Saul dośrodkował piłkę z lewego skrzydła w kierunku Griezmanna, a obrońca podopiecznych Sergio, chcąc wybić piłkę głową na rzut rożny, pokonał swojego bramkarza.

Przyjezdni nie zamierzali składać broni i w 77. minucie szansę na wyrównanie miał Plano. Skrzydłowy oddał groźny strzał pod poprzeczkę, lecz Oblak stanął na wysokości zadania i uchronił swoją drużynę przed stratą gola. W końcówce meczu goście domagali się jeszcze rzutu karnego z powodu zagrania piłki ręką, jednak po analizie VAR sędzia uznał, że nie doszło do naruszenia przepisów.

Kiedy następne mecze?

Za tydzień Atletico pojedzie do Barcelony na mecz z Espanyolem, z kolei przyjezdni z Valladolid podejmą na własnym stadionie Athletic Bilbao.

Atletico – Valladolid 1:0 (0:0)

1:0 Fernanadez (sam.) 66′