Atletico zainteresowane obrońcą Tottenhamu

Emerson
Emerson PressFocus

Atletico Madryt bacznie przygląda się Emersonowi Royalowi. Brazylijczyk przed rokiem zmienił La Ligę na Tottenham i pod wodzą Antonio Conte prezentował się dobrze. Rojiblancos wciąż poszukują następcy Kierana Trippiera, a 23-latek z przeszłością w Betisie i Barcelonie zdaje się idealnym kandydatem.

  • Emerson rok temu trafił do Tottenhamu. Barcelona otrzymała za niego 25 milionów euro
  • Pod wodzą Antonio Conte Brazylijczyk rozegrał dobry sezon
  • Atletico Madryt wciąż poszukuje następcy Kierana Trippiera. Rojiblancos zwrócili uwagę na 23-latka i są zainteresowani jego wykupem

Emerson wróci do Hiszpanii? Atletico poszukuje prawego obrońcy

Odkąd ubiegłej zimy Kieran Trippier zmienił Atletico Madryt na Newcastle United, Hiszpanie poszukują klasowego prawego obrońcy. Sime Vrsaljko ma za sobą niezłą końcówkę sezonu, ale nie gwarantuje odpowiedniego poziomu. Wystawianie na tej pozycji Marcosa Llorente ogranicza z kolei jego potencjał w grze ofensywnej.

Rojiblancos zwrócili uwagę na Emersona Royala. Brazylijczyka kariera jest, jak dotąd, dość niespotykana. Szybko trafił z rodzimej Brazylii do Hiszpanii, gdzie jego kartą zawodniczą podzieliły się Real Betis i FC Barcelona. Prawy obrońca spędził półtora sezonu w barwach Verdiblancos i zdawał się gotowy do gry dla Dumy Katalonii. Wystąpił w trzech meczach, ale sytuacja finansowa Blaugrany zmusiła ją do zaakceptowania oferty Tottenhamu. 23-latek za 25 milionów euro trafił do Londynu. Z początku odstawał, ale pod wodzą Antonio Conte zaczął prezentować lepszą formę. Zdaniem dyrektorów Atletico prawy defensor z doświadczeniem w Anglii oraz Hiszpanii to idealny kandydat do wyjściowej jedenastki.

Problemem może być postawa Daniela Levy’ego. Prezes Tottenhamu jest znany z nieustępliwości w negocjacjach i z pewnością nie będzie chciał oddać zawodnika, którego sprowadził zaledwie rok temu. A jeśli już będzie musiał, z pewnością będzie chciał na tym zarobić.

Emerson rozegrał dla Tottenhamu 41 meczów. Zanotował w nich gola i asystę.

Komentarze