Atletico chce Salisu

fot. Nike

Obrońca Realu Valladolid Mohammed Salisu znalazł się na celowniku Atletico Madryt – poinformował AS. 20-atek jest jednym z objawień obecnego sezonu La Liga.

Czytaj dalej…

Pochodzący z Ghany zawodnik do kadry pierwszego zespołu Realu Valladolid trafił latem 2019 roku, ale na debiut w La Liga musiał czekać do obecnego sezonu. W obecnych rozgrywkach jest podstawowym zawodnikiem swojej drużyny i rozegrał 24 spotkania w lidze.

Salisu jest związany z Realem Valladolid umową do czerwca 2022 roku. Znajduje się w niej klauzula z kwotą odstępnego w wysokości zaledwie 12 milionów euro. Przedstawiciele Atletico nawiązali już w tej sprawie kontrakt i są podobno gotowi na aktywowanie klauzuli.

Wiele wskazuje na to, że Atletico nie będzie jednak jedynym klubem chcącym sprowadzić do siebie Salisu. Już wcześniej mówiło się o zainteresowaniu ze strony Valencii i Getafe, a latem do wyścigu mogą dołączyć kolejne zespoły. Nie mniej jednak to Atletico jak na razie poczyniło pierwsze kroki w kierunku jego pozyskania i wysunęło się na czoło rywalizacji.

Komentarze