Atletico zainteresowane pomocnikiem Levante

Jose Campana (z lewej)
Jose Campana (z lewej) PressFocus

Atletico Madryt rozgrywa najgorszy sezon od lat. Zespół Diego Simeone w lidze zajmuje czwarte miejsce i traci aż 12 punktów do lidera. Zarząd już teraz rozgląda się za letnimi wzmocnieniami, a kandydatem do zasilenia szeregów Rojiblancos jest Jose Campana.

  • Atletico Madryt w tym sezonie przegrało już 12 meczów
  • Klub potrzebuje wzmocnień głównie w środku pola
  • Jednym z kandydatów do transferu jest Jose Campana z Levante

Potencjalny spadkowicz wspomoże Atletico?

Zarząd klubu z wyprzedzeniem planuje letnie wzmocnienia. Diego Simeone ma na uwadze wielu piłkarzy, a media w ostatnim czasie łączyły z przenosinami do Atletico Matty’ego Casha, Paulo Dybalę, czy Sergiego Roberto. Jednym z priorytetów ma być wzmocnienie środka pola, dlatego klub rozgląda się przede wszystkim za pomocnikami. Zdaniem AS-a, Atletico zainteresowane jest Jose Campaną z Levante.

Żaby prawdopodobnie po tym sezonie pożegnają się z La Ligą, a z klubu może odejść wielu piłkarzy. Właśnie w tym okazję upatruje zarząd Atletico Madryt, który uważa, że Campana nie kosztowałby wiele. Według madryckiego dziennika w kontrakcie 28-latka znajduje się klauzula, która w obliczu spadku Levante umożliwiałby mu odejście na wypożyczenie.

Kontrakt Campany wygasa w czerwcu 2023 roku, więc gdyby piłkarz sprawdził się na Wanda Metropolitano, Atletico mogłoby potem pozyskać go za darmo. Rojiblancos starali się o transfer Campany już w 2020 roku, jednak wówczas Levante zażądało za niego aż 30 milionów euro, na co nie chciał przystać madrycki klub. Z powodu nawracających urazów mięśniowych Hiszpan rozegrał w tym sezonie tylko 14 meczów, w trakcie których zdobył dwie bramki.

Czytaj też: Barcelona nie wykupi Traore. Brazylijczyk możliwym następcą

Komentarze