Atletico lepsze od Espanyolu

Diego Simeone
Diego Simeone fot. Grzegorz Wajda

Gracze Atletico wygrali u siebie z Espanyolem 3:1. Dzięki tej wygranej piłkarze ekipy ze stolicy awansowali na najniższy stopień podium.

Jak wyglądała ta konfrontacja? W pierwszej odsłonie zobaczyliśmy dwa gole. Na pierwszą bramkę w tej potyczce czekaliśmy do 38. minuty. Wtedy to gola zdobył Darder.

Gospodarze stosunkowo szybko doprowadzili jednak do wyrównania. Jeszcze w tej części gry na listę strzelców wpisał się bowiem Correa. Druga połowa tej konfrontacji zapowiadała się naprawdę ciekawie…

W 58. minucie piłkarze Atletico byli już na prowadzeniu. Vitolo zagrał do Moraty, a ten – nawet pomimo asysty gracza rywali – zdołał pokonać bramkarza klubu z Barcelony.

Wynik tego spotkania uległ zmianie jeszcze jeden raz.  W doliczonym czasie gry do drugiej połowy bramkę dla gospodarzy zdobył Koke i finalnie podopieczni Simeone pokonali rywali z Katalonii 3:1.

Atletico – Espanyol 3:1 (1:1)

0:1 Darder 38′
1:1 Correa 45+1′
2:1 Morata 58′
3:1 Koke 90+1′