Antoine Griezmann
Antoine Griezmann fot. Henri Szwarc / ABACAPRESS / Hepta/ Sport Pict

Atletico lepsze od Getafe

Gracze Atletico wygrali u siebie z Getafe 2:0. Dla piłkarzy z Madrytu to 12 triumf w tej ligowej kampanii.

Jak wyglądał ten mecz? Goście stworzyli sobie pierwszą dogodną sytuację w 25. minucie. Szansę na bramkę miał Cabrera, ale jego uderzenie zostało w porę zablokowane przez jednego z zawodników gospodarzy.

Piłkarze ekipy ze stolicy Hiszpanii wyszli na prowadzenie w 27. minucie. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Griezmann.

Podopieczni Simeone poszli za ciosem. W 37. minucie golkiper gości został bowiem pokonany przez Saula.

W 63. minucie na listę strzelców mógł wpisać się wprowadzony chwilę wcześniej Mollejo. Zawodnikowi gospodarzy zabrakło jednak nieco precyzji.

W 86. minucie mogło być 3:0. Golkiper Getafe poradził sobie jednak z uderzeniem Rodrigo.

Chwilę potem drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, został ukarany Dakonam. Goście kończyli w dziewiątkę, bo taki sam los spotkał też Cabrerę.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie.

Atletico – Getafe 2:0 (2:0)

1:0 Griezmann 27′