Atletico Madryt mówi “adios” Superlidze

Piłkarze Atletico Madryt
Piłkarze Atletico Madryt fot. PressFocus

Atletico Madryt jest kolejnym klubem, który wypisał się z projektu Superligi. Hiszpański klub na łamach oficjalnej strony internetowej opublikował specjalny komunikat na ten temat.

Rozpad Superligi trwa

Atletico Madryt było jednym z 12 współzałożycieli rozgrywek, które miały być komercyjną konkurencją dla Ligi Mistrzów. Brać w nich udział miało 20 zespołów, z których 15 miałoby zapewniony stały udział. Z kolei pięć drużyn miało być wyłanianych po kwalifikacjach.

Z Superligi wycofali się już przedstawiciele Premier League oraz Inter Mediolan. Tym samym nowa forma rozgrywek stanęła pod dużym znakiem zapytania. Ostatecznie temat został zawieszony, a kolejne kluby wycofują się z planów utworzenia konkurencji dla Ligi Mistrzów.

Oświadczenie Atletico Madryt

“Zarząd Atletico Madryt, który zebrał się w środę rano, zdecydował formalnie poinformować Superligę i pozostałe kluby założycielskie o swojej decyzji, by ostatecznie nie formalizować przystąpienia do projektu” – czytamy w oświadczeniu Los Colchoneros.

“Atletico Madryt podjęło w zeszły poniedziałek decyzję o przyłączeniu się do tego projektu w odpowiedzi na okoliczności, które dziś już nie istnieją. Dla klubu harmonia jest niezbędna między wszystkimi grupami, które tworzą rodzinę rojiblanca, a zwłaszcza naszymi kibicami” – czytamy dalej.

“Pierwszy skład drużyny i ich trener wykazali satysfakcję z decyzji klubu, rozumiejąc, że zalety sportowe muszą przeważać nad innymi kryteriami” – podsumowano w oficjalnym komunikacie.

Wcześniej oficjalnie z uczestnictwa z Superligi wypisały się między innymi: Arsenal FC, Liverpool FC, Manchester City, czy Manchester United.

Komentarze