Real Sociedad wyrzucił Atletico Madryt z Pucharu Króla. Valencia dalej bez przełamania w La Liga

Luis Suarez
Luis Suarez Pressfocus

W środę rozegrano jeden mecz w ramach 1/8 finału Pucharu Króla i dwa spotkania 21. kolejki La Liga. Real Sociedad pokonał Atletico Madryt (2:0), dzięki czemu awansował do ćwierćfinału. Natomiast Valencia nie może wygrać ligowego spotkania od trzech potyczek. Tym razem na drodze nietoperzy stanęła Sevilla.

Atletico znów rozczarowało, Sevilla wywiozła punkt z Walencji

Real Sociedad nie dał większych szans Atletico. Ekipa z San Sebastian wykorzystała gorsze chwile Rojiblancos, strzelając dwa gole na własnym terenie. Pierwszy gol padł jeszcze przed przerwą. Natomiast druga połówka kapitalnie rozpoczęła się dla gospodarzy, którzy podwyższyli prowadzenie i szczęśliwie utrzymali taki wynik do końca.

Z kolei Valencia fatalnie rozpoczęła zawody z Sevillą. Nietoperze przegrywały od siódmej minuty przez trafienie samobójcze. Pod koniec pierwszej połowy Guedes doprowadził jednak do remisu. Po przerwie każda z drużyn miała sporo sytuacji, ale żadna z nich nie wykorzystała swoich okazji.

Wyniki i gole środowych meczów w Hiszpanii (19.01.2022)