Atletico może stracić piłkarza. Trwają rozmowy

Hector Herrera (z lewej)
Hector Herrera (z lewej) Pressfocus

Hector Herrera wkrótce może opuścić Atletico Madryt i wyjechać z Europy. W sprawie transferu Meksykanina prowadzone są rozmowy.

  • Umowa Hectora Herrery z Atletico obowiązuje tylko do 30 czerwca tego roku
  • Meksykanin może jednak opuścić stolicę Hiszpanii już wkrótce
  • 31-latek otrzymał ofertę od klubu z MLS

Możliwy koniec prawie trzyletniej przygody

Atletico w sezonie 2021/2022 zdecydowanie nie radzi sobie dobrze. Mistrzowie Hiszpanii od kilku miesięcy nie liczą się w grze o obronę tytułu. Ponadto Los Colchoneros odpadli z Pucharu Króla, a i w Superpucharze Hiszpanii nie poszło im dobrze.

O drastyczny spadek formy można obwiniać wielu piłkarzy. Do tego grona z pewnością nie należy jednak Hector Herrera. Przyczyną jest fakt, że Meksykanin pełni jedynie rolę rezerwowego. W tym sezonie rozegrał on 18 meczów (bez gola i asysty). Na murawie spędził jednak niespełna 600 minut.

Herrera wkrótce może zacząć występować znacznie częściej. Sprowadzeniem tego piłkarza zainteresowane jest bowiem Houston Dynamo z Major League Soccer. W Stanach Zjednoczonych wciąż mogą sprowadzać nowych graczy. 31-letni pomocnik w nowym klubie byłby traktowany jako Designated Player. Dzięki temu otrzymałby zarobki większe, niż ustalona odgórnie pula płacowa.

Houston Dynamo w sprawie Herrery zwróciło się już do Atletico. Mistrz Hiszpanii otrzymał oficjalną ofertę za Meksykanina, którego umowa z aktualnym pracodawcą wygasa 30 czerwca tego roku. Portal Transfermarkt wycenia 31-latka na pięć milionów Klub z MLS zaproponował już kontakt piłkarzowi.

Czytaj także; Real Madryt szykuje nową umowę dla lidera

Komentarze