Diego Simeone
Diego Simeone fot. Grzegorz Wajda

Atletico na remis z Valencią

Podziałem punktów zakończyło się jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań 9. kolejki La Liga. Atletico Madryt przed własną publicznością zremisowało 1:1 z Valencią.

W roli faworyta do meczu przystępowali gospodarze, którzy dysponowali przede wszystkim atutem własnego boiska. Po pierwszej połowie mieli powody do zadowolenia, bowiem prowadzili 1:0. Atletico na prowadzenie w 36. minucie wyprowadził Diego Costa, który wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką przez Denisa Czeryszewa.

Kilka minut po przerwie Czeryszew był bliski rehabilitacji i doprowadzenia do wyrównania, ale nie zdołał wykorzystać doskonałej sytuacji. Piłka po jego strzale z dziesięciu metrów trafiła w poprzeczkę.

Valencia wyrównała jednak w 82. minucie. Oblaka kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Dani Parejo. Dwie minuty później kapitan Valencii mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale tym razem bramkarz Atletico doskonale wybronił jego strzał sprzed pola karnego.

Atletico Madryt – Valencia CF 1:1 (1:0)

1:0 Diego Costa (k.) 36′
1:1 Parejo 82′