Joao Felix
Joao Felix fot. Grzegorz Wajda

Atletico nie bez kłopotu rozbroiło defensywę Leganes

W trzecim niedzielnym starciu w ramach drugiej kolejki hiszpańskiej ekstraklasy Atletico Madryt pokonało na wyjeździe CD Leganes 1:0. Tym samym podopieczni Mauricio Pellegrno po dwóch rozegranych spotkaniach ligowych na swoim stadionie pozostają nie tylko bez punktów, ale też bez strzelonego gola.

W roli zdecydowanego faworyta do swojej potyczki przystępowali madrytczycy, których do wygranej miał poprowadzić duet Joao Felix-Alvaro Morata. Gospodarze liczyli jednak na sprawienie niespodzianki, chcąc urwać punkty stołecznej ekipie.

Dość niespodziewanie dla wielu pierwsza połowa spotkania nie zaowocowało żadnym golem, co szczególnie w przypadku Atletico mogło być zaskakujące, mając na uwadze to, że podopieczni Diego Simone imponują siłą ofensywną, której mogą jej pozazdrościć kluby z całego świata.

Warto zaznaczyć, że już w czwartej minucie bliski szczęścia był Hiszpan Morata, ale ostatecznie próba byłego zawodnika Chelsea FC była niecelna. Jednocześnie do przerwy na Estadio Municipal de Butarque blisko 12 tysięcy kibiców musiało pogodzić się z bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron już w 51. minucie Portugalczyk Felix spróbował sił w polu karnym rywali, chcąc zamienić na gola podanie od Koke. Młody piłkarz oddał efektowny strzał z powietrza, ale futbolówka ostatecznie przeleciała nad bramką strzeżoną przez Juana Soriano.

Felix co prawda bramki nie zdobył w niedzielnym meczu, ale za to w 71. minucie zaliczył kluczowe podanie przy trafieniu wprowadzonego chwilę wcześniej na plac gry Vitolo. Hiszpan natomiast oddał strzał z lewej nogi. Jednocześnie aktualni wicemistrzowie La Liga mają na swoim koncie komplet punktów.

CD Leganes – Atletico Madryt 0:1 (0:0)

0:1 Vitolo 71′