Niepewna przyszłość Luisa Suareza w Atletico

Luis Suarez
Luis Suarez Pressfocus

Kontrakt Luisa Suareza z Atletico Madryt wygasa wraz z końcem tego sezonu. Włodarze klubu nie spieszą się jednak z ofertą dla Urugwajczyka, który powoli traci miejsce w wyjściowym składzie. Sky Sports Italia donosi, że po napastnika ustawiła się już kolejka chętnych klubów.

  • Luis Suarez w wieku 35 lat nie myśli jeszcze o piłkarskiej emeryturze
  • Atletico Madryt wciąż nie złożyło Urugwajczykowi oferty nowego kontraktu
  • Możliwe, że latem Suarez odejdzie z klubu, a zainteresowanych jego usługami jest wiele zespołów

Suarez dalej chciałby rywalizować na najwyższym poziomie

W Madrycie Suarez zawitał w 2020 roku, gdy pozbyła się go FC Barcelona. W ekipie Diego Simeone dość szybko znalazł wspólny język z kolegami, a trenerowi za okazane zaufanie odwdzięczył się 21 trafieniami w La Lidze. Dzięki bramkom Ursa w głównej mierze Atletico sięgnęło po tytuł mistrzowski. 

Mając 35 lat na karku Suarezowi coraz ciężej pojedynkować się z młodszymi rywalami w La Lidze. W tym sezonie były napastnik Barcy zdobywa dużo mniej bramek, a dziennikarze wskazują na jego problemy motoryczne i wydolnościowe. Możliwe, że z tego też względu włodarze klubu wstrzymują się z ofertą nowej umowy. 

Zawodnik na brak zainteresowania nie może jednak narzekać. Zdaniem Matteo Morretto ze Sky Sports Italia, chętne do pozyskania Suareza są m.in Aston Villa, Sevilla, Inter Miami, czy Botafogo. W grę wchodziłby także powrót do Ajaxu Amsterdam. W barwach holenderskiego klubu Urugwajczyk grał w latach 2008-2011. Największe wyzwanie w tej fazie sezonu Atletico czeka 15 marca. Wówczas podopieczni Cholo Simeone zmierzą się w rewanżowym meczu ⅛ Ligi Mistrzów z Manchesterem United. W pierwszym spotkaniu w Madrycie padł remis 1:1.

Przeczytaj też: Real i Barcelona stoczą walkę o gwiazdę Sevilli

Komentarze