Atletico nie pozostawiło złudzeń Elche, dublet Suareza

Luis Suarez
Luis Suarez Luis Suarez

Atletico Madryt pokonało Elche CF w meczu 12. kolejki La Liga. Bohaterem stołecznej drużyny został Luis Suarez, który zdobył dwie bramki. Jedno trafienie dołożył z kolei Diego Costa. Jednocześnie madrycki team wygrał 3:1.

Atletico Madryt do swojego sobotniego spotkania w lidze hiszpańskiej podchodziło opromienione wygraną w Pucharze Hiszpanii. Stołeczna drużyna w pokonanym polu pozostawiła Cardassar. Niemniej w La Liga poprzeczka przed podopiecznymi Diego Simeone została postawiona wyżej. Chociaż Elche z pewnością do gigantów hiszpańskiej piłki nie należy.

Spotkanie na Wanda Metrpolitano w pierwszej części nie zachwyciło. Co prawda gospodarze byli zespołem zdecydowanie lepszym, dyktującym warunki gry. Niemniej długo mieli problemy ze sforsowaniem defensywy rywali. Wynik rywalizacji został otwarty dopiero w 41. minucie, gdy swoim instynktem snajperskim wyróżnił się Luis Suarez, wykorzystując podanie od Kevina Trippiera.

Po zmianie stron madrycki team wciąż był aktywniejszy, ale goście też zaczęli dochodzić do głosu. Następstwem takiego scenariusza było to, że w 59. minucie Atletico podwyższyło swoje prowadzenie. Znów na listę strzelców wpisał się Urugwajczyk Suarez, który skutecznie zamknął akcję po zagraniu Yannicka Carrasco. Chwilę później Elche strzeliło kontaktowego gola za sprawą Lucasa Boye.

Tymczasem w 81. minucie rezultat rywalizacji ustalił Diego Costa, który zamienił na gola rzut karny podyktowany za rzekome przewinienie na nim samym. Telewizyjne powtórki pokazały, że decyzja o “jedenastce” była mocno kontrowersyjna. W każdym razie doświadczony napastnik nie miał kłopotu z umieszczeniem piłki w bramce, więc zespół ze stolicy Hiszpanii wygrał 3:1.