Atletico nowym liderem, koniec passy Deportivo Alaves

Marcos Llorente
Marcos Llorente PressFocus

Atletico Madryt wygrało na wyjeździe z Deportivo Alaves w ramach Primera Division 2:1 (1:0). Na skutek tego podopieczni Diego Simeone awansowali na pierwsze miejsce w tabeli. W tym momencie Los Colchoneros mają dwa punkty więcej niż Real i dwa mecze rozegrane mniej. Dla gospodarzy to pierwsza porażka na Estadio Mendizorrotza od 18 października 2020 roku.

Zdecydowanymi faworytami tego spotkania byli madrytczycy. Piłkarze ze stolicy Hiszpanii objęli prowadzenie pod koniec pierwszej części gry. Luis Suarez zagrał na prawo do Marcosa Llorente, ten zbiegł do środka i strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza Deportivo Alaves.

Sześć minut po przerwie goście mogli podwyższyć. Okazję ku temu miał Angel Correa, ale w porę interweniował jeden z zawodników gospodarzy, który zdołał zablokować uderzenie rywala.

W 63. minucie sytuacja podopiecznych Pablo Machina skomplikowała się jeszcze bardziej. Czerwony kartonik zobaczył bowiem Victor Laguardia (za faul na Thomasie Lemarze) i od tego momentu goście mieli przewagę jednego zawodnika na placu gry. Los Colchoneros zaczęli stwarzać sobie kolejne szanse. W 70. minucie okazję miał Suarez, ale uderzył niecelnie i nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Kilkanaście minut potem blisko był Florian Lejeune, lecz trafił tylko w słupek. Gospodarze niespodziewanie doprowadzili jednak do wyrównania. W 84. minucie niefortunnie interweniował Felipe, który skierował piłkę do własnej siatki.

Ostatecznie goście dopięli jednak swego i zgarnęli trzy punkty. W samej końcówce bramkę zdobył bowiem Suarez. Urugwajczyk skorzystał z asysty Joao Felixa i z bliska wpakował piłkę do siatki rywali. Tym samym El Pistolero zapewnił swojej ekipie zwycięstwo nad Deportivo Alaves 2:1.