Atletico ogłosiło decyzję w sprawie Griezmanna

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann fot. PressFocus

Antoine Griezmann został definitywnie zawodnikiem Atletico Madryt. Stołeczny klub wykupił Francuza z FC Barcelony, podpisując z nim kontrakt do 2026 roku. Informacja została ogłoszona na oficjalnej stronie internetowej przedstawiciela La Liga.

  • Zakończyła się saga związana z przyszłością Antoine’a Griezmanna
  • Francuz definitywnie został zawodnikiem Atletico Madryt
  • 31-latek podpisał ze stołecznym klubem kontrakt do 2026 roku

Griezmann w Atletico na stałe

Antoine Griezmann przez długo czas nie mógł byc pewny swojej przyszłości. Reprezentant Francji bronił barw Atletico Madryt na zasadzie wypożyczenia z FC Barcelony. W mediach jednak nie brakowało doniesień, że sternicy Los Colchoneros mają wątpliwości związane z wykupienie 31-latka.

W poniedziałek 10 października światło dzienne ujrzał jednak oficjalny komunikat, że Atletico zgodziło się na zapłacenie za piłkarza 20 milionów euro plus cztery miliony euro w formie bonusów. Jednocześnie decydenci klubu z Madrytu definitywnie sfinalizowali transfer z udziałem Griezmanna.

“Cieszę się, że jestem tam, gdzie chcę! Dziękuję wszystkim” – napisał zawodnik na Twitterze.

W tym sezonie Griezmann najczęściej pojawiał się na boisku w roli jokera. Zwykle meldował się na placu gry mniej więcej w 60. minucie. Ta decyzja Atletico była spowodowana tym, że w przypadku określonej liczby minut rozegranych w kontrakcie Griezmanna, uruchamiany był obowiązkowy wykup za kwotę 40 milionów euro, którego władze madryckiego klubu chcieli uniknąć.

Czytaj więcej: Atletico dołączy do wyścigu o pomocnika Olympique Lyon

Komentarze