Atletico ograne w San Sebastian!

Diego Simeone
Diego Simeone fot. Grzegorz Wajda

Po trzech kolejnych wygranych od początku sezonu, Atletico Madryt musiało w końcu uznać wyższość rywala. Drużyna Diego Simeone w sobotni wieczór przegrała 0:2 na wyjeździe z Realem Sociedad.

Faworytem sobotniego spotkania w San Sebastian byli goście z Atletico, którzy chcieli potwierdzić dobrą formę na początku sezonu i zapisać na swoje konto kolejne trzy punkty.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej zaprezentował się jednak Real Sociedad, który stworzył sobie kilka klarownych sytuacji do zdobycia gola. W 26. minucie świetną okazję zmarnował Mikel Oyarzabal, którzy przegrał pojedynek sam na sam z Janem Oblakiem.

W 34. minucie gospodarzy na prowadzenie mógł wyprowadzić Diego Llorente, ale z czterech metrów główkował tuż nad poprzeczką. Ostatecznie pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie piłkarze Realu Sociedad byli już znacznie skuteczniejsi. W 58. minucie po podaniu Merino z lewej strony boiska, piłkę przed polem karnym otrzymał Odegaard, wbiegł w “szesnastkę”, a następnie pewnym strzałem pokonał bramkarza Atletico.

Kilka minut później gospodarze podwyższyli na 2:0. Tym razem błąd popełnił Oblak, który odbił piłkę wprost pod nogi Nacho Monreala, który z bliska umieścił ją w siatce.

W 76. minucie bliski zdobycia kontaktowego gola dla Atletico był Vitolo, ale jego uderzenie instynktownie obronił Moya. Bramkarz gospodarzy skutecznie interweniował również po celnym strzale głową Gimeneza.

Real Sociedad – Atletico Madryt 2:0 (0:0)

1:0 Odegaard 58′
2:0 Monreal 61′