Atletico otwarte na wymianę napastników z Juventusem

Pualo Dybala
Pualo Dybala fot. PressFocus


Atletico Madryt według informacji hiszpańskich mediów wyraża zainteresowanie Paulo Dybalą z Juventusu. Klub ze stolicy Hiszpanii jest otwarty na wymianę zawodników z klubem z Turynu, która miałaby polegać na tym, że na stałe piłkarze Juve miałby zostać Alvaro Morat

  • Atletico Madryt i Juventusu mogą dokonać transakcję polegającą na wymianie piłkarzy
  • Z ekipą z Turynu na stałe miałby się związać Alvaro Morata, który aktualnie jest do Juve wypożyczony
  • Szeregi Los Colchoneros miałby wzmocnić Paulo Dybala

Dybala na celowniku Atletico

Atletico Madryt to mistrz Primera Division w sezonie 2020/2021, w którego szeregach działacze myślą już o wzmocnienia. Cadena Ser przekonuje, że na radarze Los Colchoneros znalazł się Paulo Dybala, który miałby być w oczach sterników Atletico idealnym partnerem dla Luisa Suareza w ataku.

Argentyński napastnik o ile zaliczył świetną kampanię 2019/2020, to w sezonie 2020/2021 był cieniem samego siebie. Wpływ na to miało nie tylko zakażenie na COVID-19, ale również kontuzje, które dręczyły piłkarza.

Obecna umowa Dybali obowiązuje z Juventusem do końca czerwca 2022 roku. Na razie temat parafowania nowego kontraktu ostygł. Jeśli piłkarz wkrótce nie podpisze nowej umowy ze Starą Damą, to realny scenariusz zakłada, że zawodnik niebawem rozstanie się z włoskim klubem. Juventus z pewnością nie będzie ryzykował rozstania z piłkarzem na zasadzie wolnego transferu.

Hiszpańscy dziennikarze podają, że Atletico zaczęło już rozmowy z władzami Juventusu w sprawie przyszłości 27-latka. Biorąc pod uwagę sytuację kontraktową Dybali w turyńskim klubie i chęć zakontraktowania Moraty na stałe przez Juventus, możliwe jest, że hiszpański i włoski klub, zdecydują się na bezpośrednią wymianę piłkarzy.

Czytaj więcej: Prezydent Atletico chce pozostania Diego Simeone i Luisa Suareza

Komentarze