Atletico podjęło działania ws. Lautaro Martineza

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez Pressfocus

Atletico chce by tego lata do Madrytu przeniósł się Lautaro Martinez. Mistrzowie Hiszpanii złożyli już Interowi pierwszą ofertę.

  • Lautaro Martinez może tego lata trafić do La Ligi
  • Zainteresowane pozyskaniem Argentyńczyka jest Atletico
  • Mistrzowie Hiszpanii złożyli nawet ofertę Interowi Mediolan za 23-latka

Martinez zagra w La Lidze?

Atletico tego lata nie jest zbyt aktywne na rynku transferowym. Mistrzowie Hiszpanii jak wiele innych klubów, ponieśli straty finansowe z powodu pandemii koronawirusa. Dlatego wydają pieniądze z rozwagą.

Na Wanda Metropolitano trafili dotychczas Marcos Paulo z Fluminense (transfer bezgotówkowy) oraz Rodrigo de Paul z Atalanty. Los Colchoneros przelali włoskiej ekipie 35 milionów euro.

Diego Simeone w sezonie 2021/2022 chce ponownie triumfować w La Lidze. Wobec tego stale szuka zawodników, którzy mogliby dołączyć do jego ekipy. Być może jednym z nich będzie Lautaro Martinez. Mistrzowie Hiszpanii poczynili już nawet oficjalne kroki w tej sprawie, informuje Nicolo Schira (La Gazzetta dello Sport).

Los Colchoneros zaproponowali Interowi 40 milionów euro podstawy plus kolejne 10 jako bonusy. Mediolańczycy nie zaakceptowali tej oferty, gdyż nie zamierzają pozbywać się Argentyńczyka. Sytuacji nie zmieniają nawet nieudane negocjacje w sprawie przedłużenia kontraktu z 23-latkiem. Przeszkodą w osiągnięciu porozumienia między włoską ekipą, a Martinezem są oczekiwania finansowe zawodnika, których Inter nie zamierza spełnić.

Mistrzowie Włoch potrzebują pieniędzy, ale nie zamierzają łatwo pozbywać się swoich graczy. Za Martineza oczekują około 80 milionów euro. Atletico musi zatem głębiej sięgnąć do portfela. Powinno także pamiętać, że ma konkurencję. Sprowadzić 23-latka chce również Arsenal. Na korzyść drużyny Diego Simeone działają jednak występy w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Londyńczycy nie dysponują tym atutem.

Czytaj także: De Paul: postrzegam piłkę podobnie, jak Diego Simeone

Komentarze