Atletico pozyskało reprezentanta Belgii

Axel Witsel
Axel Witsel PressFocus

Atletico Madryt oficjalnie poinformowało o podpisaniu rocznego kontraktu z Axelem Witselem. Belg ma wnieść doświadczenie do drugiej linii Rojiblancos. Ostatnie cztery lata spędził w Borussii Dortmund.

  • Atletico Madryt dokonało pierwszego letniego wzmocnienia
  • Rojiblancos podpisali roczny kontrakt z Axelem Witselem. Umowa zawiera opcje przedłużenia o kolejny sezon
  • Reprezentant Belgii ostatnie cztery lata spędził w Borussii Dortmund

Axel Witsel zawodnikiem Atletico Madryt

Atletico Madryt rozpoczęło proces wzmacniania zespołu w letnim oknie transferowym. Rojiblancos w środę oficjalnie poinformowali o podpisaniu kontraktu z Axelem Witselem. Obie strony osiągnęły porozumienie już kilka tygodni temu. Los Colchoneros mieli jednak spory problem związany z przekroczeniem wydatków na pensje zawodników. W lipcu rozpoczął się jednak nowy okres rozliczeniowy i klub zdołał wreszcie zaanonsować nowy nabytek.

Środkowy pomocnik podpisał z Atletico roczny kontrakt. Hiszpanie nie chcą ryzykować, a fakt, że Borussia Dortmund nie walczyła o pozostanie zawodnika na Signal Iduna Park wzbudziła niepokój. W umowie Rojiblancos zawarli jednak opcję przedłużenia współpracy o kolejny sezon. Ponoć 33-latek żądał od nowego pracodawcy około czterech milionów rocznego wynagrodzenia.

Witsel najwięcej czasu spędził w Zenicie Sankt Petersburg. Po trofea sięgał jednak nie tylko w Rosji, wygrywał też w Standardzie Liege, Benfice i Borussii Dortmund.

W minionym sezonie reprezentant Belgii rozegrał 40 spotkań we wszystkich rozgrywkach dla BVB. Strzelił dwa gole w Bundeslidze.

Zobacz więcej: Real Madryt postawi na utalentowanego wychowanka.

Komentarze