Atletico planuje rozwiązanie kontraktu z obrońcą

Santiago Arias
Santiago Arias Pressfocus

Atletico Madryt ma problemy ze zmieszczeniem się w finansowym fair play, dlatego rozgląda się za rozwiązaniem trudnej sytuacji. Klub planuje pozbyć się kilku niepotrzebnych piłkarzy, wśród których znajduje się Arias. Fabrizio Romano przekazał, że klub rozważa rozwiązanie kontraktu z Kolumbijczykiem.

  • Atletico Madryt szuka rozwiązań, żeby zaoszczędzić nieco pieniędzy i zbilansować budżet
  • Rojiblancos jeszcze przed końcem letniego okienka transferowego chcą pozbyć się kilku niepotrzebnych zawodników
  • Na wylocie z Atletico jest Santiago Arias

W Madrycie już nie pamiętają o Ariasie

Tylko dwa sezony w Atletico Madryt spędził Santiago Arias, który został w 2018 roku kupiony z PSV Eindhoven. Kolumbijczyk nie był dłużej potrzebny Diego Simeone i od 2020 roku wypożyczany był już dwukrotnie, kolejno do Bayeru Leverkusen i Granady. 30-latek nie figuruje w planach sztabu szkoleniowego.

Wobec problemów finansowych zarząd poszukuje rozwiązań, które pozwolą na zbalansowanie budżetu. Jednym z nich może być zaoszczędzenie na pensjach zbędnych zawodników. Do takowych zalicza się Santiago Ariasa, który w ubiegłym sezonie rozegrał jedynie 14 meczów. Spowodowane to było głównie przez kontuzję, która wykluczyła go z gry aż na 15 spotkań.

Fabrizio Romano przekazał w piątek, że Atletico Madryt rozważa rozwiązanie z Ariasem kontraktu za porozumieniem stron. Kolumbijczyk chciałby regularnie grać, na co nie ma szans w Madrycie, dlatego również optuje za odejściem. Jego licznik spotkań rozegranych dla Rojiblancos zatrzymał się na 51.

Sprawdź: Zasłużony piłkarz Atletico niechciany w Madrycie

Komentarze