Atletico przedłuża wypożyczenie Griezmanna

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann Pressfocus

Za Antoine Griezmannem najgorszy sezon w karierze. Mimo to, Atletico Madryt zdecydowało się przedłużyć jego wypożyczenie z FC Barcelona o rok.

  • Francuski napastnik w sezonie 2021/2022 zdobył dla Atletico Madryt ledwie trzy bramki w La Liga
  • Wpływ na słabą skuteczność Antoine Griezmanna miała jednak kontuzja mięśnia
  • Mimo słabych statystyk, władze Los Rojiblancos zdecydowały się przedłużyć jego wypożyczenie

Griezmann kolejny rok w Atletico

Latem 2021, po dwóch latach przerwy, Antoine Griezmann wrócił do Atletico Madryt. Powrót na Wanda Metropolitano nie należał jednak do udanych. Mistrz świata 2018 w La Lidze zdobył zaledwie trzy bramki (a osiem łącznie we wszystkich rozgrywkach). To jego najgorszy wynik w karierze. Do tej pory, najsłabsze w jego wykonaniu były sezony 2010/2011 i 2011/2012, kiedy w barwach Realu Sociedad San Sebastian siedmiokrotnie trafiał do siatki w meczach ligowych.

Na słabą skuteczność 108-krotnego reprezentacja Francji wpływ miał również uraz mięśnia, który wykluczył go z gry na dwa miesiące. W okresie od 18 grudnia 2021 do 16 lutego 2022, 31-letni napastnik opuścił osiem meczów Los Rojiblancos, w tym m.in. przegrane starcie z Sevilla FC 1:2 oraz FC Barcelona 2:4.

Mimo to, władze Atletico zdecydowały się aktywować klauzulę przedłużenia wypożyczenia Griezmanna na kolejny rok z FC Barcelona. Diego Simone w dalszym ciągu wierzy w Francuza. Doskonale zdaje sobie również sprawę z problemów finansowych Atleti, które sprawiają, że klub z Madrytu nie będzie mógł 2022 r. szaleć na letnim rynku transferowym. Latem 2023, 11-krotni mistrzowie Hiszpanii będą mogli skorzystać z opcji transferu definitywnego Griezmanna. Jednym z warunków będzie rozegranie 50% meczów w barwach czerwono-biało-niebieskich.

Przeczytaj również: Griezmann zaburzył równowagę sił La Ligi

Komentarze