Atletico przegrywa w Bilbao!

Diego Simeone
Diego Simeone fot. Razvan Pasarica

Gracze z Bilbao wygrali u siebie z Atletico 2:0. Po tej kolejce madrytczycy mogą mieć już dziesięć punktów straty do Barcelony, jeśli Duma Katalonii pokona jutro na wyjeździe Betis.

Co działo się w tej potyczce? Pierwsza połowa tego spotkania na pewno nie była wielkim widowiskiem. Kibice zgromadzeni na San Mames zobaczyli tylko jeden celny strzał. W 38. minucie na uderzenie zdecydował się Gomez. Oblak poradził sobie jednak z jego próbą.

W 53. minucie na uderzenie zdecydował się Griezmann, ale jego próba nie była precyzyjna i cały czas mieliśmy bezbramkowy remis.

Kilka minut potem na bramkę przyjezdnych uderzał Williams. Dobrze spisał się jednak Oblak, który po raz kolejny skutecznie interweniował.

Gospodarze dopięli swego w 73. minucie. Jak padła bramka? Cordoba zagrał w polu karnym do Williamsa, a ten z bliska wpakował piłkę już do pustej siatki rywali ze stolicy Hiszpanii.

W 85. minucie było już po meczu. Wtedy to Oblaka pokonał także Kodro i dał swojej drużynie prowadzenie dwoma trafieniami.

W końcówce dobrą sytuację miał Morata. Hiszpan nie wykorzystał jednak swojej okazji i ostatecznie gospodarze wygrali 2:0.

Athletic – Atletico 2:0 (0:0)

1:0 Williams 73′