Atletico przegrywa w Kraju Basków

Jan Oblak
Jan Oblak fot. Grzegorz Wajda

W niedzielny wieczór piłkarze Atletico Madryt mogli nieco bardziej wspiąć się na wierzchołek tabeli hiszpańskiej ekstraklasy. Wystarczyło pokonać SD Eibar. Team ze stolicy Hiszpanii nie wykorzystał swojej okazji, a co więcej podopieczni ekipa Jose Mendilibara wygrała z finalistą Superpucharu Hiszpanii 2:0.

Według bukmacherów faworytem potyczki z udziałem ekipy z Kraju Basków i podopiecznych Diego Simeone byli ci drudzy, którzy zamierzali wykorzystać potknięcie Sevilli FC, chcąc umocnić się na trzeciej pozycji w ligowej klasyfikacji. Eibar było jednak zdeterminowane, aby wygrać, co miałoby zainicjować marsz w górę tabeli.

W pierwszej połowie rywalizacji na Estadio Municipal de Ipurua padł tylko jeden gol, którego autorem dość niespodziewanie był Esteban Burgos. Obrońca Eibar, będąc niepilnowanym w polu karnym rywali, oddał strzał do praktycznie pustej bramki. Jednocześnie na przerwę w lepszych nastrojach udali się gospodarze.

Madrytczycy w drugiej części rywalizacji szukali gola wyrównującego. Swoje okazje mieli Saul Niguez, czy Alvaro Morata, ale nie potrafili zrobić nic, co mogłoby wpłynąć na zmianę wyniku. Tymczasem w samej końcówce Exposito zadał drugi cios rywalom, strzelając gola dla Eibar, więc mecz zakończył się wynikiem 2:0.