Atletico vs Levante

Mimo że Atletico traci do Levante aż dziesięć punktów w ligowe tabeli, to popularni Los Rojiblancos będą faworytem niedzielnej konfrontacji w La Liga. Przyjezdni z Walencji nie prezentują już wysokiej formy z początku sezonu.

Czytaj dalej…

Niespełna miesiąc temu piłkarze Juana Ignacio cieszyli się z siódmego zwycięstwa z rzędu i świętowali sensacyjny awans na pozycję lidera. Levante pokonało wówczas po zaciętym boju Real Sociedad (3:2) i nikt nie przypuszczał, że w kolejnych dwóch spotkaniach piłkarze z Estadio Ciudad de Valencia nie zdobędą ani jednego punktu.

Levante przegrało najpierw wyjazdowy mecz z Osasuną, a tydzień później przegrało derbowe spotkanie z Valencią. Szczególnie bolesna była bez wątpienia porażka w konfrontacji z lokalnym rywalem. Zespół Ignacio spadł z tego powodu na czwartą pozycję w tabeli. Eksperci i dziennikarze uważają, że jest to dopiero początek przykrych informacji dla kibiców z Walencji. – Levante uda się na przerwę zimową znajdując się pod koniec pierwszej dziesiątki tabeli – uważa dziennikarz Marki.

Prognozuje się, że drużyna z Ciudad de Valencia dozna w niedzielę trzeciej porażki z rzędu. Levante uda się bowiem na mecz z powracającym do wysokiej formy Atletico Madryt. Los Rojiblancos zajmują dopiero 11. lokatę w tabeli, ale swój kryzys mają już za sobą. Piłkarze Gregorio Manzano wygrali ostatnio w lidze z Realem Saragossa (3:1) i rozbili w Europa League Udinese aż 4:0.

Niepowodzeniem zakończyło się jednak wyjazdowe spotkanie z Getafe, przegrane po zaciętym boju 2:3. Kibice na Vicente Calderon nie mają jednak wątpliwości, że w najbliższy weekend trzy punkty zostaną w Madrycie. Gdy oba zespoły zmierzyły się w ubiegłym sezonie, Atletico wygrało na własnym boisku 4:1.

20.11, godz. 20:00 Atletico Madryt – Levante UD

Typ PrimeraDivision.pl: 3:1

Komentarze