Atletico vs Mallorca

W jedynym poniedziałkowym spotkaniu 19 kolejki Primera Division Atletico Madryt na własnym stadionie będzie podejmować Real Mallorca. Obie drużyny sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli.

Czytaj dalej…

Podopieczni Quique Sancheza Floresa dwóch dotychczasowych spotkań ligowych w tym roku nie mogą zaliczyć do udanych. Na początku stycznia zaledwie bezbramkowo zremisowali przed własną publicznością z Racingiem Santander. Zdecydowanie gorzej było tydzień później, gdy wysoko 1:4 ulegli na wyjeździe Herculesowi Alicante. Teraz piłkarze Atletico chcą się zrehabilitować ze te niepowodzenia.

Mallorca po osiemnastu spotkaniach ma tyle samo punktów co Atletico. Drużyna świetnie rozpoczęła obecny rok, bowiem w lidze zdobyła komplet sześciu punktów. W meczach przed własną publicznością pewnie wygrywała z Herculesem Alicante (3:0) i Almerią (4:1). Teraz drużyna Michaela Laudrupa chce potwierdzić wysoką formę na wyjeździe.

Za zespołem Atletico przemawia bilans dotychczasowych spotkań obu zespołów w Primera Division. Drużyna z Madrytu wygrała bowiem 20 z 44 meczów, przy 13 wygranych Realu Mallorca. W ostatnim czasie lepiej radzili sobie jednak zawodnicy z Majorki. Atletico wygrało bowiem tylko jedno z dziesięciu ostatnich spotkań.

Obie drużyny wierzą w zdobycie trzech punktów w poniedziałkowym meczu. Gospodarze będą musieli sobie jednak poradzić bez najlepszego strzelca Sergio Aguero, który leczy kontuzję.

17.01. godz. 21:00 Atletico – Mallorca

Typ PrimeraDivision.pl: 1:1

Komentarze