Atletico w formie! Pewne zwycięstwo

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot.Grzegorz Wajda

Atletico Madryt w piątkowy wieczór potwierdziło wysoka formę i odniosło już piąte zwycięstwo od czasu wznowienia rozgrywek. Podopieczni Diego Simeone pewnie 3:0 pokonali u siebie Real Mallorca. Dzięki tej wygranej drużyna z Wanda Metropolitano umocniła się na trzecim miejscu w tabeli.

Od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiali gospodarze. Na bramkę rywali uderzać próbowali Yannick Carrasco i Joao Felix, ale czynili to niecenie. Tymczasem w 26. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Atletico za faul Aleksandara Sedlara na Alvaro Moracie. Piłką na jedenastym metrze ustawił sobie sam poszkodowany. Jego uderzenie wybronił Reina, ale arbiter nakazał powtórzenie jedenastki, bowiem bramkarz Realu Mallorca zbyt szybko wyszedł z bramki. Drugie uderzenie Moraty było już nie do obrony.

Tuż przed przerwą podopieczni Diego Simeone podwyższyli na 2:0. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Morata, który wykorzystał płaskie dogranie Marcosa Llorente wzdłuż linii bramkowej i strzałem z bliskiej odległości trafił do praktycznie pustej bramki.

W drugiej połowie Atletico kontrolowało wydarzenia na boisku, a w 79. minucie ustaliło wynik spotkania na 3:0. Do piłki przed polem karnym dopadł Koke i od razu zdecydował się na uderzenie. Futbolówka po rykoszecie od jednego z obrońców wylądowała w bramce obok zupełnie zaskoczonego bramkarza.