Atletico wraca na zwycięską ścieżkę

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot.Grzegorz Wajda

Serię trzech kolejnych remisów przerwali dziś piłkarze Atletico, którzy odnosząc piąte zwycięstwo w sezonie awansowali na pozycję wicelidera La Liga. Podopieczni Diego Simeone pozostali w pokonanym polu Athletic Bilbao dzięki trafieniom Saula oraz Alvaro Moraty.

Już w drugiej minucie gry, klasę światową udowodnił Oblak – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, dobrze do strzału głową złożył się Inigo Martinez, ale futbolówkę zmierzającą pod poprzeczkę kapitalnie sparował Oblak. W 25. minucie zza pola karnego niecelnie uderzył za to Saul.

Cztery minuty później, reprezentant Hiszpanii zdołał już jednak wpisać się na listę strzelców – w polu karnym z obrońcami gości zatańczył Correa, który wyłożył futbolówkę na dziesiąty metr, skąd do siatki posłał ją właśnie Saul. Kilka minut później, zza pola karnego huknął Raul Garcia, ale znów świetnie interweniował Oblak.

Na pierwszą sytuację po przerwie trzeba było poczekać dwadzieścia minut – po dośrodkowaniu z prawej flanki, uderzający nożycami Muniain trafił w boczną siatkę. Chwilę później, było już za to 2:0 – piłkę wzdłuż linii bramkowej dograł Correa, a z najbliższej odległości piłkę do siatki posłał Morata.

W doliczonym czasie gry, okazję na podwyższenie rozmiarów zwycięstwa miał jeszcze Saul, ale po centrze z prawego skrzydła, Hiszpan nie trafił głową w światło bramki. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie – Atletico zanotowało tym samym piąte zwycięstwo w lidze i awansowało na drugą lokatę w tabeli.

Atletico Madryt – Athletic Bilbao 2:0 (1:0)