Koke
Koke fot. Anton Denisov / Sputnik/ Hepta / Sport Pictur

Atletico wypunktowało beniaminka

Pewne zwycięstwo odnieśli dziś piłkarze Atletico Madryt, którzy pokonali na wyjeździe “czerwoną latarnię” ligi, Hueskę 3:0 (1:0). Los Colchoneros objęli prowadzenie po golu Lucasa w 32. minucie, a po zmianie stron po bramce dołożyli Arias i Koke.

Na dwie zmiany po porażce z Leganes zdecydował się trener Rodriguez – miejsca Akapo i Melero zajęli Etxeita oraz Enric. Diego Simeone postanowił wymienić czterech piłkarzy po nieudanym, zakończonym pożegnaniem z rozgrywkami, meczu z Gironą w Pucharze Króla – Adan, Juanfran, Saul i Kalinić zostali zastąpieni przez Oblaka, Lucasa, Rodrigo i Griezmanna.

Na pierwszą sytuację trzeba było poczekać raptem sześć minut, ale Santamaria wybronił strzał Correi. W kolejnych minutach zaatakowali gospodarze – bardzo bliski szczęścia był najpierw Pulido, który w ekwilibrystyczny sposób ostemplował słupek, a chwilę później, sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Cucho.

W 19. minucie, prowadzenie powinno objąć Atletico – w sytuacji sam na sam z bramkarzem mnóstwo czasu miał Partey, który podszedł jednak zbyt blisko Santamarii i huknął w goalkeepera Hueski. Siedem minut później, na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Griezmann, ale futbolówka przefrunęła tuż nad poprzeczką.

Niespełna kwadrans przed końcem pierwszej połowy, pierwszego gola zdobyli madrytczycy – piłkę wzdłuż linii piątego metra posłał Koke, a do siatki skierował ją Lucas. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i Atletico schodziło do szatni ze skromnym prowadzeniem.

Od samego początku drugiej połowy, poszukiwanie drugiego gola rozpoczęli podopieczni Diego Simeone. W 49. minucie, Santamaria zdołał jeszcze powstrzymać Correę, ale trzy minuty później było już 0:2 – po centrze Griezmanna, kapitalnym uderzeniem z woleja popisał się Arias.

Trzeciego gola madrytczycy dołożyli trzecią bramkę – po dośrodkowaniu Lucasa z lewego skrzydła, Griezmann trafił głową w poprzeczkę, a ze skuteczną dobitką pospieszył Koke. Jak się później okazało, była to bramka ustalająca wynik spotkania.

Kiedy następne mecze?

Atletico zbliżyło się tym samym do liderującej Barcelony na odległość dwóch punktów – należy jednak pamiętać, że Katalończycy swój mecz 20. kolejki rozegrają jutro, przeciwko Leganes. W następnej serii gier, madrytczycy zagrają u siebie z Getafe, natomiast Hueska zmierzy się z Realem Sociedad.

Huesca – Atletico Madryt 0:3 (0:1)